Новини з 1996 року

Відкупитися від служби за 500 євро

Anastasia 05 серпня 2015 11:32 832 0

Маючи на руках трьох дітей і непрацюючу дружину, зважився заплатити хабара.

Поки в Україні триває шоста хвиля мобілізації, вже ходять чутки про те, що буде ще й сьома. Можливо, саме ця імовірність змушує здорових і міцних чоловіків обходити військкомат десятою дорогою і тим часом  готувати гроші. Така історія сталася з чоловіком, який намагався відкупитися від призову  за 500 євро. Закінчилося усе тим, що 28 липня він опинився на лаві підсудних в Автозаводському районному суді…

Двічі в одну річку не ввійдеш

Події розгорталися 16 червня, коли до приміщення міського військового комісаріату, що розташований на вулиці Генерала Жадова, завітав один чоловік. З досить делікатним питанням, а саме: про звільнення від призову під час мобілізації та невідправлення його до військової частини, він звернувся до одного із підполковників. Той йому пояснив, що він підлягає призову на військову службу, оскільки визнаний медкомісією здоровим. Також додав, що за ухилення від служби йому загрожує кримінальна відповідальність.

Відступати обвинувачений не збирався і тому того ж дня, близько 16:15, знову прийшов до військкомату, але звернувся вже до іншої, трохи менше уповноваженої особи. У нього він попросив допомоги – посприяти у вирішенні питання щодо звільнення від призову з тим самим підполковником. За це пообіцяв заплатити  500 євро.

Як зазначається у судовому вироку, обвинувачений не мав законних підстав для звільнення, а просто не бажав проходити військову службу. На це йому відповіли, що одного з підполковників наразі немає на місці, але йому повідомлять про цю розмову. Заспокоївшись, чоловік пішов з військкомату.

Наступного дня, 17 червня, представники міського військкомату звернулися до військової прокуратури Полтавського гарнізону. Вони розповіли, що їм запропонували хабара в обмін на звільнення від призову.

Попався на гарячому

Коли настав день передачі грошей, 18 червня, обвинувачений уже о восьмій ранку був у військкоматі. Зайшовши до одного з кабінетів, він привітався і поклав валюту у робочу папку синього кольору. Того ж дня чоловіка було затримано прокурорсько-слідчим працівником військової прокуратури Полтавського гарнізону. Вони ж вилучили з папки на робочому столі гроші. Далі справа опинилася у суді.

На засіданні обвинувачений зізнався, що намагався відкупитися від служби. Він пояснив, що переїхав до Кременчука з села Піски Донецької області. Спочатку він став на військовий облік, потім пройшов медкомісію, після якої його визнали придатним для служби і вручили повістку на збори до армії 16 червня. Маючи на руках двох доньок, онука та непрацюючу дружину, він не міг покинути їх напризволяще. Обвинувачений був єдиний у родині, хто працював і годував жінку та дітей. Тому пішов на такий крок.

Також чоловік зустрічався з військовим комісаром і благав про відстрочку, але йому відмовили. Вже після цього він зважився заплатити хабар. Гроші, якими платив, були зняті з депозиту. Ще до суду було встановлено, що чоловік раніше не притягувався до кримінальної відповідальності,  одружений, має офіційну роботу. Неодноразово нагороджувався листами подяки та почесними грамотами. За місцем роботи характеризується позитивно.

Суд, враховуючи усі пом’якшуючі та обтяжуючі обставини, визнав чоловіка винним за ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України (давання хабара) та призначив покарання – два роки обмеження волі без конфіскації майна, але з вилученням 500 євро, що призначалися для хабара.

Анастасія Лисенко

Теги: Пригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись