Новини з 1996 року

Відкривайте ваші гаманці: назвали період введення абонплати за газ

Валерія Макряшина 17 серпня 2018 11:20 964 0

Українці будуть платити не тільки за той газ, які реально спалили, але ще й окремо за можливість ним користуватися.

В Україні вже з наступного року можуть ввести абонентську плату на блакитне паливо.

Таким чином платити доведеться окремо за використані кубометри газу й окремо – за можливість отримувати паливо. Очікується, що розмір абонплати буде фіксованим і в різних регіонах становитиме від 11 до 80 грн на місяць.

За словами голови Нацкомісії у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксани Кривенко, на перехідний період – до кінця 2019-го – платити «газову» абонплату не доведеться:

Методику ще можуть переглянути, однак принцип збережуть

«Зараз ми доопрацюємо методику разом з Енергетичним співтовариством. Можливо, це буде тариф зі змінною частиною, яка буде залежати від обсягів, а можливо, з постійною, яка буде залежати від потужності. Ми готові спільно опрацювати всі зауваження й пропозиції», – розповіла представник профільної Нацкомії.

Неофіційно представники НКРЕКП пояснюють: перед тим, як впроваджувати абонплату, потрібно провести деяку роз'яснювальну роботу, адже більшість українців це рішення сприймають як другий тариф "ні за що". 

Хоча вже зараз платять абонплату, але тільки в складі основного тарифу.

Реальна вартість кубометра газу - близько 6 грн, але платимо ми 6,9 грн (90 коп. - абонплата). Наприклад, якщо спалити взимку 100 кубів газу, то абонплата складе 90 грн.

Така система є несправедливою, кажуть у НКРЕП. Європейська практика показує - за обслуговування інфраструктури та можливість у будь-який момент користуватися газом повинні платити фіксований платіж і щомісяця.

Навіть якщо сім'я не користується блакитним паливом, але не відключила його, постачальник витрачає певні кошти, щоб доставити газ до конфорки у квартирі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись