Новини з 1996 року

Відділ енергоаудиту робить розрахунки для інвестиційного кредитування "на око"

Марина Баніт 06 жовтня 2017 17:25 795 0

Наскільки якісно працює Кременчуцький відділ енергоменеджменту, тільки йому відомо. А ось те, що йому відомо, стало зрозуміло на комісії з питань молоді, спорту та соціального захисту населення. 

Мова про те, що нещодавно створений відділ потребує зміни "Положення" і про те, як наосліп проводяться розрахунки енергоефективності і такі проекти пропонують інвесторам для надання кредитування.

Начальник відділу енергоменеджменту Тетяна Андрієвська повідомила присутнім, що їх відділ є провідником державних реформ у галузі енергоефективності в Кременчуці.

"Тому ми систематизували свої функціональні обов'язки й тепер хочемо прив'язати до реалій сьогоднішнього дня та виправити помилки в минулому тексті Положення".

Тут головуюча на комісії Тетяна Сідерка запитала: 

"А як справи з енергозберігаючими заходами в закладах освіти та охорони здоров'я?"

"По-перше, розпорядники коштів самі визначаються з тими заходами, які вважають, що мають проводити. В цьому році це є норма в Бюджетному кодексі. На даний час ми систематизували заходи і розробили перелік заходів, які могли б долучити до міжнародних проектів та інвестицій", -  як пояснила Андрієвська, усе це має погоджуватися з управліннями.

Тетяна Сідерка у свою чергу зауважила, що поки вони не будуть розпорядниками коштів, ця тяганина з погоджуваннями буде довго тривати. Усе дуже уповільнюється в такій ситуації. 

На це пані Андрієвська відповіла:

Позиція відділів охорони здоров'я і освіти така, що при нашому підрозділі має бути така структура, яка могла б виконувати технічні завдання, тобто обміри залів, вікон, стежити за виконанням, тобто відділу освіти та охорони здоров'я не притаманні ці обов'язки, але в нашому відділі немає ні інструменту, нічого..."

"Ну зрозуміло, ви чисто теоретично можете розказувати, на цьому все закінчується. Звичайно, повинен бути контроль і звітність, а так ми тільки побалакали... Але вже з січня ми говоримо про те, що нам потрібно осучаснювати наші заклади освіти, робити ці заходи, які дадуть нам можливість економити наші бюджетні кошти на теплоносіях та інше. Тут можна розказувати довго. Але ми прийшли до того, що й було в січні", - підсумувала Сідерка.

Тоді пані Андрієвська додала, що є у них інженери, керівники, але немає тієї середньої ланки, яка б елементарно ходила все заміряла.

Представник міськвиконкому пояснив, що наразі працюють над вирішенням цього питання. Розглядається можливість впровадження посади спеціаліста, який міг би спілкуватися однією мовою з представниками енергоменеджменту.

Але пані Сідерка наполягала: це все зрозуміло, але коли в нас уже з'явиться хоч перший проект?

Пані Андрієвська доповіла, що банк реконструкції та розвитку запропонував співпрацю і вони готові надати кредит на певних умовах, але їхня головна мета - це впровадити запропоновані схеми.

Але для цього проекту треба відібрати дитячі садочки та школи, медичні установи. Тут виникає дилема: спеціалісти з енергоменеджменту пропонують відібрати ці будівлі за показником найбільшого енергоспоживання, а виконком - за тим, у якому закладі вже є ремонт, депутати - за своїми округами... Тобто це складний процес! Але треба вкластися в час відбору і треба буде подавати список до банку.

Тож Сідерка підсумувала, що багато суперечок, та ніяких результатів немає. Але сусідні міста вже скористалися цим. 

Депутати пояснили, що наразі ми гроші вкладаємо, але результату не маємо. Проблема в тому, що в кожного департаменту є свої будівельні програми, у кожного - своє бачення, але координації між усіма службами немає. 

Варто пояснити, що в структурі відділу має бути така посада, яка виконувала б енергоаудит на елементарному рівні: ходити по закладах і перераховувати вікна, двері, електроприлади, заміряти площу, вести облік енергоефективних заходів. Але є, так би мовити, працівники розумової сфери і відсутні ті, хто має вимірювати дані, які потрібні для підрахунків. 

Мова про те, що на початку створення цього відділу таку посаду планувалося ввести, навіть був конкурс, і декілька осіб його пройшли. Але вже у виході на роботу працівникам відмовили, повідомивши про зміну. Людям, які майже півроку проходили стажування в міськвиконкомі та провели заміри деяких шкіл, просто запропонували шукати іншу роботу.

Для кореспондента лишається відкритим питання: які взагалі можна проводити розрахунки і як можна обгрунтувати будь-які енергоефективні заходи без наявності в штаті даної посадової одиниці. Яким чином ведеться облік уже зроблених заходів та планування необхідних - невідомо. Невідомо й те, чи можна довіряти таким розрахункам, зробленим наосліп.

 

 Нагадаємо основні завдання та функції відділу:


• Залучення зовнішніх інвестицій в енергозбереження, пошук джерел фінансування, формування проектних пропозицій, що пов’язані з реалізацією міської енергетичної політики.
• Здійснення моніторингу стану та розвитку галузі енергетики на території міста.
• Проведення аналізу існуючого стану справ щодо забезпечення міста енергоресурсами та прогнозування їх потреби.
• Збір, аналіз та узагальнення інформації щодо ефективності використання енергоресурсів підприємствами ЖКГ та бюджетної сфери міста.
• Залучення на договірних засадах суб’єктів підприємницької діяльності, що не належать до комунальної власності територіальної громади міста, до участі в розробці проектів ефективного використання енергоресурсів бюджетними установами, підприємствами та житловим фондом.
• Забезпечення на території міста реалізації державної політики комплексного розвитку та реформування у сфері житлово-комунального господарства відповідно до повноважень відділу.
• Забезпечення виконання державних програм, розроблення та виконання місцевих програм реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста (у частині впровадження енергозберігаючих заходів та засобів контролю за споживанням енергоресурсів).
• Координація роботи підприємств житлово-комунального господарства, бюджетної сфери з питань впровадження енергозберігаючих технологій. 
• Забезпечення виконання інших завдань, передбачених чинним законодавством.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 56 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 411 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1523 0