Новини з 1996 року

Відбулося перше засідання суду в справі щодо жахливої ДТП, яка сталась під Полтавою

Іона Харченко 31 липня 2019 15:40 1011 0

Сьогодні, 31 липня, о 10 годині, в Октябрському суді відбулося перше засідання суду в справі щодо ДТП, яка сталась поблизу села Бречківка 13 липня ввечері. Про це повідомляє «Коло».

Нагадаємо, на трасі Полтава-Суми зіткнулись «ВАЗ» і «Тойота». Як повідомляла поліція та свідки, а також видно з відеореєстратора, водій «Тойоти» не розрахував безпеку під час обгону, авто вилетіло на зустрічну смугу руху та зіткнулось із «Жигулями».

У «ВАЗі» була родина з Кременчука, жінка померла того ж вечора в лікарні від отриманих травм. 41-річний глава родини та 12-річна дитина Соня досі в лікарнях Полтави. Дівчинці зробили низку операцій, будуть робити ще. Її батько вже почувається краще.

У «Тойоті» перебували Олексій Сердюков, засновник і власник мережі «ЗМІСТ» та Олена Кузіна (Пашетних), полтавська журналістка. Вони теж отримали травми, Олена була в дуже тяжкому стані. Нині їй краще, але досі в лікарні.

Спочатку в ЗМІ поширилась інформація, нібито Олена була за кермом. Згодом Олексій Сердюков написав на власній сторінці, що кермував іномаркою він.

Полтавці почали звинувачувати поліцію, що та дає неправдиві дані, однак Юрій Сулаєв буквально вчора ще раз нагадав, яка ситуація нині.

«Шановні дописувачі! Розумію резонанс даної ДТП, тож напишу кілька слів, аби не породжувалися викиди фейкової інформації! По-перше поліція ніде й нікому не коментувала, що за кермом була жінка! По-друге, на ґрунті отриманої інформації, є всі підстави вважати, що за кермом обох автівок були чоловіки. По-третє, чоловік авто «ВАЗ», дякувати Богові, пішов на поправку і зміг надати слідчому інформацію, яка допомогла у встановленні об’єктивних обставин. Також проведено ряд інших слідчих дій. По-четверте, кримінальне провадження розслідується за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили смерть потерпілого). По-п’яте, водій «Тойоти» відмовився давати свідчення, апелюючи до статті 63 Конституції України. Тож слідство продовжує свою роботу, формуючи доказову базу згідно Кримінального процесуального кодексу України. Все буде виключно за законом», – написав він.

Тож сьогодні розглядали відвід слідчої групи та групи процесуальних прокурорів. Про це каже Роман Винник, адвокат потерпілого Валерія Похиленка. Справу розглядали суддя Володимир Бугрій. Прокурор – Олександр Гладченко.

Адвокат потерпілого говорить, що ознайомилися з матеріалами справи та мають сумніви щодо неупередженості розслідування.

«Пашетних не допитана. Вона, за матеріалами, керувала «Тойотою». Слідчим не використано всі засоби для дослідження обставин ДТП. Слідчий Супрун, що був на місці аварії, спотворив інформацію. Встановлена лише одна очевидиця Гуріна. Через 4 дні було доручення знайти інших свідків слідчим Нездійминогою. Воно не виконане досі. 14 липня була спроба допиту Сердюкова слідчим Мороз, але він відмовився свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції України. В ході допиту Гуріної є інформація, що обидва авто гальмували. Але слідчі не встановили цих слідів, а це унеможливлює подальше розслідування. Експертиза на стан сп'яніння не проведена. Провели експертизу лише Олені», – сказав адвокат Роман Винник

«Водій Сердюков вийшов з машини та витяг з машини Олену Пашетних. Але слідчий цього не написав, хоча про це каже один зі свідків, – цитує далі адвокат потерпілих. – Ці та інші вказані дії свідчать про приховування фактів, – додав Роман Винник. – Слідчим Нездійминогою вносилися неправдиві факти.

«Сердюков пояснив, що за кермом був він, а не дружина» така інформація є у матеріалах справи. Це не правдива інформація, адже Сердюков неодружений, а Пашетних має чоловіка та двох дітей. До того ж Нездійминога вказав, що допитав Сердюкова, але в матеріалах справи допиту немає».

Зважаючи на ці та інші обставини, адвокат просить відводу. Однак прокурор Гладченко не вважає, що наведеної інформації достатньо для відводу.

Нині ініційована низка експертиз – медична (всім) та 2 автотехнічні (це станом на 25 липня).

Суддя оголосив ухвалу: у скарзі щодо відводу відмовити.

Потерпілі мають намір клопотати ще раз про відвід слідчих і прокурорів. Також будуть звертатись до Генеральної прокуратури України, щоб справу взяли на контроль.

Коментарів іншої сторони немає, оскільки на таке засідання повинні були з’явитись заявники (сторона потерпілих) та ті, чий відвід ініціюють потерпілі. Тож лише одна сторона й була в залі засідання (за винятком слідчих, вони не з’явились).

«Підозра наразі нікому не оголошена, триває слідство. Всі учасники ДТП перебувають у статусі свідків», – додав згодом речник обласної поліції Юрій Сулаєв.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 722 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0