Новини з 1996 року

Від поліції вимагають людського ставлення до затриманих. Директор ТК "Візит" Мельник захищає свої права

Валерія Макряшина 23 березня 2019 10:10 1170 0

Спецтранспорт, який уже роками використовують правоохоронці Полтавщини для перевезення затриманих, більше нагадує тісну й задушливу кабіну, ніж нормальний автомобіль. Втім поняття нормального взагалі в правоохоронців є досить дивним, суперечливим і зовсім не зрозумілим для простих людей. 

Зважаючи на те, як вправно в обласному управлінні Нацполіції переобладнали автомобіль, зробивши з простої "Газелі 3302" — легковик, такий факт можна з легкістю стверджувати.

Металева коробка поділена на сектори, де основним простором є 0,42 м, — це основний спецтранспорт ГУ НП. Нормально? 

Припинити цей безлад, а саме загартування болем у тісній кабіні спецтранспорту через звернення, а тепер уже й через суд вимагає директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, який протягом довгого часу змушений страждати в тісній кабіні "Газелі", яку беззаперечно можна назвати своєрідною камерою тортур. Але крайнього в цьому дійстві, як виявилося, знайти важко. 

У суді, який відбувся цього тижня, представник відповідача ГУ НП в Полтавській області Вадим Сиром'ятников заперечив їхню причетність до даного переобладнання.

Він заявив, що вони при реєстрації транспортного засобу ("Газелі", яка вправно перетворилася на легковик) не могли порушити будь-які умови, бо вони просто не реєстрували його.

Представник обласного управління Нацполіції також зазначив, що з документами на транспортний засіб усе нормально й вони взагалі вважають, що автомобіль, яким здійснюється перевезення, був належним чином обладнаний відповідно до вимог відомчої інструкції, яка долучена до матеріалів справи.

 

 

Але неозброєним оком видно, що даний автомобіль не є легковиком, попри те, що вказано в реєстраційних документах. Але цей факт не хвилює правоохоронців, вони вперто стоять на своєму. 

Олександр Мельник, якого разом із трьома іншими кременчужанами без жодного факту звинувачують у вбивстві колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка та яких уже п'ятий рік поспіль возять у цій "Газелі" на суди, такий транспорт просто знищує не тільки морально, а й фізично.

По-перше, в кабіні ніяк розвернутися. По-друге, ті умови, які описані в документах, не збігаються з тими, які є насправді. Та й взагалі можна сказати, що умов у спецтранспорті просто немає.

Відсутність ременів безпеки, звичайного вікна, недостатня кількість обігрівачів тому є доказом. І не позаздриш тим, хто опиниться в такому спецтранспорті, бо так правоохоронці перевозять усіх затриманих: винуватих і ні, хворих і здорових, молодих і похилого віку. 

Відразу виникає питання, чи проводиться в таких "ящиках" санітарне прибирання, бо, за словами одного із затриманих кременчужан - Ігоря Куника, до ідеальної чистоти тут далеко.

На це питання у представника ГУ НП в Полтавській області відповіді не знайшлося. Не знайшлося в управлінні Нацполіції Полтавської області й висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на документацію на цей транспортний засіб. Про це зазначив адвокат позивача Руслан Лазоренко.

"Фактично це душогубка. Й таким фактом здійснюється катування людини. Перевезення в неналежних умовах людини, в якої є хвороба й вона щоразу відчуває біль, уже свідчить про завдання моральної шкоди, незалежно від того, звертається вона до лікаря або не звертається. Про це свідчить і практика Європейського суду з прав людини", - додав Руслан Лазоренко. 

Тож, крім того, щоб заборонити таке перевезення правоохоронцям, Руслан Лазоренко просив суд про стягнення з них моральної шкоди. 

Втім поліція вважає, що все в них з перевезеннями затриманих нормально. Представник відповідача казначейської служби Анна Ромашка взагалі заявила, що не бачить зв'язку між перевезеннями в спецтранспорті та наявністю в затриманого хронічних хвороб. Це треба довести, зазначила Анна Ромашка. Тобто той факт, коли затримана людина має хворобу і її перевозять в умовах повної тісняви та задухи, не є важливим, зокрема для правоохоронців.

 

 

Не став він вагомим та важливим і для представників Феміди у стягненні коштів із держави суддя відмовила, як і в забороні перевозити затриманих "Газеллю". Натомість суддя визнала протиправними дії ГУ НП в Полтавській області щодо незабезпечення належних умов перевезення, зокрема експлуатації спецавтомобіля для перевезення осіб, яких взяли під варту, на базі автомобіля "ГАЗ 3302". 

Дії поліції хоч і визнали протиправними, перевезення "Газеллю" суддя Ганна Костенко правоохоронцям не заборонила. Ось така гуманність. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись