Новини з 1996 року

Від плюс 62%, до мінус 15%. Підприємства Кременчука про результати роботи за перший квартал 2018 року

Олександр Курилов 10 квітня 2018 13:48 502 0

Кременчуцькі промислові підприємства тримаються, але рекордів в обсягах виробництва, як це було в січні та лютому, в місті вже немає.

З таким підсумком місцеві виробники завершують перший квартал року, де за звітністю здається, що все в нас добре, але насправді – далеко не все.

За тим, що повідомляється, на першому місці сьогодні в Кременчуці – наші кар’єри, з яких щебінь вивозять вантажними вагонами та вантажівками.

Тож сьогодні фахівці ПАТ «Гірник» збільшили обсяги виробництва втричі, а працівники Малокохнівського кар’єру - у 2,4 раза.

І навіть Крюківський кар’єр Укрзалізниці запрацював на повну потужність і навіть більше.

Причина тут – ремонт доріг, що має початися з весни, й попит на щебінь, який нині потрібен усім.

Щодо інших наших заводів, то тут не все безхмарно.

ПАТ «КВБЗ» показує зростання за перший квартал року на 27,9 відсотка з виготовленими 738-а вантажними вагонами, хоча ще місяць тому таких відсотків зростання було 72.

Однак головне, що є, – на Крюківському вагонобудівному заводі, де ніяк не дочекаються оголошення тендера з виробництва пасажирських вагонів та дизель-потягів, уже проводять модернізацію черговим вагонам метро.

Адміністрація ПАТ «Кредмаш», яка теж звітується за висновками першого кварталу, повідомляє про зростання економічних показників на 7 відсотків у порівнянні з таким же кварталом минулого року.

І можна сказати, що 7% - це нормально, однак насправді показники виробництва падають, бо ще місяць тому перевиконання тут було на рівні 28,6%.

Втім виготовлені 15 асфальтозмішувальних установок, при тому, що в Україні той, хто прагнув такі купити,  й наш міськвиконком теж, уже купив, – це дуже добре.

Погано тільки, що немає жодної інформації про те, що хтось купує обладнання для ремонту шляхів, виготовлене на ПАТ «Кредмаш», яке не так давно показували на виставці в Кременчуці.

Ще в  переліку позитивів – Кременчуцький сталеливарний завод, який сьогодні забезпечує литвом усі вагонобудівні заводи України й замовлення такі стосуються передусім Укрзалізниці.

Інше, що теж вдалося, – стосується нашої легкої промисловості й мова тут  зростання виробництва на ПАТ «Кремтекс» на 12 відсотків.

І за нинішньої конкуренції за закордонні замовлення при  тому, що поруч у Горішніх Плавнях швейні потужності набагато більші, – це вже успіх.

І зрозуміло, що серед лідерів кременчуцького виробництва – ПАТ «КЗТУ», який постачає за кордон технічний вуглець, та кондитерська фабрика "Рошен".

А от в інших наших виробників не все так добре.

На Кременчуцькому колісному заводі звітують про зменшення обсягів виробництва, як і на Кременчуцькому хлібозаводі та Кременчуцькому молокозаводі.

Щодо решти  підприємств, зразка ПАТ «АвтоКрАЗ», то такі не звітують у мерію за ймовірної причини, що розповідати особливо й нічого.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1223 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1866 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2347 0