Новини з 1996 року

Від переселенців на Полтавщині вимагають 2100 грн. за один місяць використання електроенергії

Андрій Рубан 12 січня 2016 11:52 801 0

З початком бойових дій на Сході сім’я з м.Красний Луч Луганської обл. вимушені були покинути власний дім. Цвигун Олеся разом з чоловіком, інвалідом першої групи на візку, та неповнолітнім сином Дмитром переїхали на Полтавщину. Через інтернет Олеся знайшла в оренду будинок у селі Нова Україна. За словами жінки, оскільки село знаходиться далеко від районного центру і має розвалену інфраструктуру, плата за оренду була невелика. Але були незручності для проживання з інвалідом у таких умовах та неможливістю повноцінного навчання сина у школі. Також не було де влаштуватися на роботу. 
26 вересня 2015 року родина Цвигун переїхала в інше селище Козельщинського району, в с. Нова Галещина. Там їм надали житло в реконструйованому гуртожитку разом з іншими десятьма сім’ями вимушених переселенців.
-    Ми мали надію, що в соціальному гуртожитку і оплата буде соціальна, майже в кожній сім’ї або пенсіонери, або люди з обмеженими здібностями, – повідомила вимушений переселенець Олеся Цвигун.
Натомість замість соціальних тарифів 10 сімей переселенців зі сходу країни вимушують платити за комунальні послуги, як юридичних осіб. Зокрема, за електроенергію сім’ї Олесі Цвигун виставили рахунок за грудень минулого року - 2100 грн. за тарифом 1 грн. 82 коп за один спожитий кіловат електроенергії. Зауважимо, що в гуртожитку, в якому вони проживають, немає центрального опалення та водопостачання гарячої води (все гріють електричними приладами. - Авт.).
За словами Олесі Цвигун, ще в грудні представники місцевої влади їй пропонували або сплатити 1800 грн.  за спожите світло, або покинути приміщення.
-    За листопад я сплачувала по 46 копійок, як усі громадяни сплачують за світло. А у грудні мені виставили 1800 грн. та погрожували виселити. Цього разу говорять, що відключать світло, але як ми будемо грітися та готувати їжу,  не знаю. Місцеві чиновники говорять, що через таких, як наша сім’я, гинуть Українці на сході країни. Хіба ми не українці? Хіба можна так знущатися над людьми? Ми зверталися в усі органи місцевої влади та області, але поки що безрезультатно, – зазначила Олеся, додавши те, що її сусіда Бориса Литвиненка вже залишили без світла. За його словами, навіть тоді, коли працювали електричні обігрівачі, температура в їхніх житлових приміщеннях не перевищувала 16 градусів тепла.
Наразі невідомо, чому саме люди мають платити як юридичні особи за спожиту електроенергію, проживаючи в соціальному гуртожитку. Але точно можна сказати, що ніхто не має права принижувати честь та гідність людей, тим більше будь-кого звинувачувати без доказів.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1378 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2369 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2992 0