Новини з 1996 року

Від мера Кременчука вимагають відкрити всю інформацію про комунальні підприємства міста

Віктор Крук 05 жовтня 2016 09:40 967 0

У Кременчуці пропонують визначити, яку інформацію зобов’язані оприлюднювати комунальні підприємства. Депутат міської ради Олександр Кальченко підтримав цілі журналістського проекту «Відкритий доступ», у рамках якого журналісти Кременчука вже півроку вимагають від міського голови повного відкриття інформації щодо використання бюджетних коштів, майна та роботи комунальних підприємств міста, і підготував на чергову сесію проект рішення, яким затверджується перелік інформації, що підлягає обов’язковому оприлюдненню.

Відповідний проект рішення Кременчуцької міської ради був учора оприлюднений на її веб-порталі. Він має назву: «Про затвердження переліку інформації, яка  підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті Кременчуцької міської ради підприємствами комунальної власності територіальної громади міста Кременчука та їх дочірніми підприємствами». 

У документі, окрім переліку інформації, йдеться про те, що дані мають бути відкриті, а доступ до цих цілодобовим і безоплатним. Керівники комунальних підприємств зобов’язані оприлюднити визначену інформацію на офіційному веб-сайті Кременчуцької міської ради в двомісячний термін з моменту затвердження рішення, а її оновлення має відбуватися протягом п’яти робочих днів. Контроль за цим покладається на відповідні управління та відділи міськвиконкому, у підпорядкуванні яких знаходяться комунальні підприємства.

Що ж саме мають оприлюднювати керівники комунальних підприємств у разі затвердження цього рішення міською радою?

1. Найменування підприємства, код ЄДРПОУ, його місцезнаходження, поштову адресу, розклад роботи та прізвище, ім’я та по батькові керівника підприємства, його заступників, їхні фото, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, місце та графік прийому громадян.
2. Цілі діяльності комунального підприємства, його статут.
3. Рішення суб’єкта управління об’єктами комунальної власності щодо комунального (дочірнього) підприємства.
4. Порядок та нормативно-правові акти, на основі яких утворюються тарифи на послуги комунального підприємства.
5. Найменування, місцезнаходження, номери засобів зв'язку, прізвище, ім’я та по батькові керівника виконавчого органу Кременчуцької міської ради, у підпорядкуванні якого знаходиться комунальне підприємство.
6. Його організаційна структура з назвами структурних підрозділів, їх основними функціями, прізвищем, ім’ям та по батькові керівників, їх фото, службовими номерами засобів зв'язку, адресами електронної пошти, місцем та часом прийому громадян.
7. Оголошення про вакансії на підприємстві, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад.
8. Біографічна довідка та декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру керівника комунального підприємства та членів наглядової ради у разі її утворення, а також принципи їх добору.
10. Річні звіти керівника (наглядової ради) комунального підприємства.
11. Структура, принципи формування і розмір винагороди керівника комунального підприємства.
12. Квартальна, річна фінансова звітність комунального підприємства за останні три роки і його затверджені річні фінансові плани, а також аудиторські висновки щодо його річної фінансової звітності. 
13. Відомості про договори, учасником яких є комунальне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" шляхом розміщення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів: http://edata.gov.ua.
14. Інформація про операції та зобов’язання комунального підприємства з державним та місцевим бюджетом, державними або місцевими установами, підприємствами та організаціями.
15. Результати ревізій, перевірок, аудиту, аналізу, які проводились на комунальному підприємстві за останні три роки.
16. Наявність позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, а також судових рішень, учасником яких є комунальне підприємство.
17. Кількість службових відряджень керівника, працівників комунального підприємства, у тому числі закордонних відряджень, загальний обсяг витрат на службові відрядження, у тому числі закордонні.
18. Річний план закупівель комунального підприємства та деяка інша інформація.

Депутат Кальченко у пояснювальній записці до проекту рішення обґрунтував необхідність прийняття цього рішення «законним бажанням громади знати та брати участь у вирішенні питань місцевого значення та контролювати витрачання грошових коштів».

На його переконання, «інформація, що міститься у відкритих джерелах щодо господарської діяльності комунальних підприємств… є недостатньою, має уривчастий та невпорядкований характер, її обсяг не тільки не дає змогу скласти хоча б якесь уявлення про діяльність комунального підприємства, а й взагалі не відповідає вимогам, зазначеним у статті 78 Господарського кодексу України».

Проект рішення, підготовлений Олександром Кальченком, безумовно, гарний і потрібний кременчужанам для досягнення прозорості у діях міської влади та забезпечення громадського контролю за нею. Хоч і з деяким запізненням, але він суттєво допомагає у реалізації цілей журналістського проекту «Відкритий доступ», про які на прес-конференції у травні говорили його координатори Лариса Гориславець та Тетяна Донченко.

Проте, на думку автора, його варто було би доповнити ще й відповідними пунктами щодо інформації по структурі, чисельності, рівню заробітних плат, премій, кількості відряджень та іншої інформації стосовно органів міськвиконкому – його численних департаментів, управлінь та відділів. Адже на веб-порталі Кременчуцької міської ради наразі немає більшості з тієї інформації по чиновниках керівної ланки та структурних підрозділах міськвиконкому, яку хочуть зобов’язати оприлюднювати по комунальних підприємствах.

Здається, що починати встановлювати прозорість треба саме з цього, хоча це краще робити одночасно.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2601 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2611 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3843 0