Новини з 1996 року

Від кременчуцької влади лише обіцянки: вже другий рік учасник АТО очікує нову оселю

Артем Кузьменко 28 січня 2021 16:05 215 0

Сьогодні, 28 січня, кременчужанин Василь Онищенко запросив журналістів, щоб показати, як він із родиною живе в маленькій хаті, та розповісти про те, як йому набридло чути пусті обіцянки чиновників.

Із 2019 сім’я очікує компенсацію витрат на житло від держави, а місцеві органи влади все відтерміновують дату отримання грошей. Учасник АТО внаслідок війни отримав інвалідність, тож на попередній роботі працювати вже не може. Дружина заробляє кошти, щоб прогодувати трьох доньок – учениць середньої та молодшої школи, себе та чоловіка. Проживають п’ятеро осіб у маленькому будинку, кімната одна і та - 17 кв. м.

У дітей лише одне робоче місце, тож уроки роблять по черзі. Дівчатка сплять на одному ліжку, хоча для старшої місця майже не вистачає – ніжки вже звисають з дивана, а окреме спальне місце для неї ставити буквально нікуди. Для того, щоб усі члени сім’ї змогли лягти спати, потрібно прибрати робочий стіл, розкладені ліжка зовсім не залишають вільного простору.

Переїжджати до квартири сім’я не хоче і шукає будинок десь неподаліко, бо діти ходять у школу поблизу й уже до неї звикли. Василь зауважує, що цей район не є престижним і щоб придбати будинок, від держави не потрібні неймовірні кошти.

Ремонт та утеплення, все робилося власноруч із допомогою волонтерів. Стіни в кімнаті пофарбовані в патріотичні кольори.

 

«Коли я служив у Дебальцевому, окупанти в мене на очах розірвали прапор, я ридав, наче дитя. Повернувшись, вирішив пофарбувати хату в жовто-блакитний», - розповідає Василь.

 

Батько змайстрував для дівчаток ігровий будиночок та гойдалку, щоб їм було де відпочивати.

Наразі Василь 15-ий у черзі на отримання будинку. Міська влада посилається на відсутність субвенцій. Мерія спочатку обіцяла, що будинок вони отримають через півроку, коли півроку пройшло, на запитання «коли?» відповіли, що новий 2021 рік сім’я зустріне вже в новому будинку, але й зараз родина проживає у тій самій маленькій хатині.

 

Єва Вельтер

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1433 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1791 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2151 0