Новини з 1996 року

ВІД АТІЛЛИ ДО 66-Ї ДИВІЗІЇ. Які нові назви вулиць пропонують у Кременчуці ?

kurilov 05 серпня 2015 13:12 686 0

Мешканці Кременчука хочуть ходити в центрі міста по вулиці Центральній, Херсонській або Катерининській. Саме такі назви пропонується присвоїти нинішній вулиці Леніна на громадських слуханнях, які  проводяться у Кременчуці й на які приходить мінімальна кількість учасників.

Втім не виключено, що вулиці Єкатерининської,  з огляду на любовні й не лише походеньки цариці Катерини, у Кременчуці не буде, натомість спеціальна комісія запропонує  назвати вулицю Леніна вулицею Героїв або Соборною.

Це у міському виконавчому комітеті  триває збір пропозицій щодо нових назв 110 вулиць нашого міста, які буде перейменовано у відповідності до закону про декомунізацію.

Отже, серед нових пропозицій, якщо відкинути вимогу перейменувати вулицю Леніна на вулицю Херсонську, мова йде про таке.

Краєзнавець Івушкін пропонує не погодитися з думкою зміни назви вул. 40-річчя Жовтня на вулицю імені лікаря Овксентія Богаєвського. Пропозиція колишнього працівника музею – назвати цю вулицю іменем 66-ої дивізії, у яку в роки Другої світової входило кременчуцьке ополчення.

Натомість працівники КНУ імені Остроградського збирають підписи, аби перейменувати вулицю Радянську на вулицю імені професора Володимира Маслова, який є фактичним засновником нашого університету.

Міська організація Радикальної партії Олега Ляшка  у свою чергу звертається  до міськвиконкому, аби одну з вулиць назвали іменем колишнього міського архітектора Петра Сергєєва, який проектував Міський Палац культури, готель «Кремінь»…

Інше, про що просять  уже у громадській організації АСМБР, – про створення у місті Бидгощської вулиці, яка має наблизити нас до Польщі, куди Кременчук регулярно відправляє на навчання своїх випускників.

Не виключено, що ця вулиця постане замість вулиці Московської, мешканці якої після нинішньої агресії Росії на Сході України пропонують викреслити Москву з історії Кременчука.

Останні з пропозицій – історичні. Колишній народний депутат від нашого міста Віктор Терен (Таран) пропонує  увічнити прізвища учасників групи ОУН, що діяла у Кременчуці в роки окупації й була розстріляна фашистами.  Історичні підтвердження стосовно цього факту є і їх багато, говорить народний депутат.

У цьому ж ряду – й пропозиція, отримана редакцією від єврейської громади. В останній нагадують про колишнього вчителя, директора гімназії й мера Кременчука  в роки окупації на прізвище Синиця-Верховський. Бідолаха рятував євреїв – виписував їм нові прізвища, однак був спійманий на гарячому гестапо і  теж розстріляний.

О.Курилов

Теги: Перейменування вулиць

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись