Новини з 1996 року

В'язні голодні й страждають від задухи

Юлія Билина 02 серпня 2016 15:16 653 0

Про нелюдські умови утримання заявив Олександр Крижановський, один із підозрюваних у резонансних справах.

Про нестерпні умови, в яких опинилися люди, що навіть не визнані судом винними, розповів сьогодні в Кобеляцькому райсуді Олександр Крижановський, колишній міліціонер і борець із корупцією, якого прокуратура Полтавщини обвинувачує у двох резонансних убивствах кременчуцьких високопосадовців.

Олександр Крижановський виголосив заяву прямо в залі суду від імені іще трьох обвинувачених у цій справі - Олександра Мельника, Ігоря Пасічного та Ігоря Куника.

За словами О.Крижановського, їм створені нестерпні умови для перебування. Адже після скасування ізолятора тимчасового тримання (ІТТ), що розташовувався в Кобеляках, затриманих нині щодня возять із полтавського СІЗО до Кобеляк. Їздити вони вимушені в страшенній задусі, не маючи змоги ні випити води, ні згодом змінити спітнілий одяг. Олександр Крижановський заявив, що після такого "катання" відчуває погіршення самопочуття. 

Окрім того, ні вчора, ні сьогодні жоден із затриманих не був забезпечений обідом. Раніше годували в'язнів також співробітники ІТТ.

Учора Руслан Лазоренко, адвокат директора приватної телекомпанії "Візит" О.Мельника, також намагався зачитати заяву про порушення прав його підзахисного, але головуюча на суді Ірина Омельченко, голова Кобеляцького райсуду, не надала йому такої можливості.

Сьогодні та ж голова суду повідомила, що збирається писати листа керівництву СІЗО.

Як відомо, усі обвинувачені у справі щодо двох резонансних убивств - мера Кременчука О.Бабаєва та судді Автозаводського райсуду О.Лободенка заявили про свою непричетність до злочинів. Їхні адвокати щоразу просять змінити міру запобіжного заходу на таку, що не пов'язана з триманням під вартою.

Про погіршення здоров'я не раз заявляли Олександр Мельник, який є ліквідатором Чорнобильської аварії, інвалідом 2 групи, а також Олександр Крижановський, що має травму ще з армійських часів, коли служив на підводному човні.

Щоразу вирішуючи питання про продовження арешту, суддя Кобеляцького райсуду Ірина Омельченко не наводить ні конкретних доказів вини обвинувачених, ні існування ризиків їхнього переховування від суду, обмежуючись тим, що нібито існує "суспільний інтерес" до цієї справи та тяжкістю обвинувачення. Як відомо, учора адвокати О.Мельника заявили черговий раз відвід судді Ірині Омельченко, а також її колезі Тетяні Мороз через публікацію на офіційному сайті райсуду. (Склалося враження, що судді самі "підігрівають" суспільний інтерес, називаючи ще не засуджених людей убивцями.) Однак судді відводу не прийняли.

Як відомо, за звинуваченням у двох резонансних убивствах четверо затриманих - О.Крижановський, О.Мельник, І.Куник та І.Пасічний перебувають під вартою уже майже два роки - з вересня 2014-го.

Як відомо, захисники Олександра Мельника більше десятка разів робили заяви про відвід судді Ірини Омельченко, щоразу наводячи нові докази її упередженості при розгляді цієї резонансної справи. 

Сам Олександр Мельник неодноразово заявляв, що не має жодного стосунку до замовлення чи вбивства мера і судді, що справу проти нього сфальсифікувала Полтавська обласна прокуратура. Олександр Мельник не раз звертався до Генеральної Прокуратури України з вимогою розслідувати факти фальсифікації справи проти нього. На жаль, поки що інформації про розслідування такої справи немає. Натомість матеріали постійно "відфутболюють" саме до прокуратури Полтавщини, на посадовців якої і скаржиться О.Мельник.

Теги: 2918

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 574 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 973 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1427 0