Новини з 1996 року

Уздовж траси в Кременчуцькому районі масово вирубують дерева. "Рубають" гроші з дозволу сільради? ФОТО

Валерія Макряшина 13 серпня 2019 14:15 1318 0

Мешканці села Вільна Терешківка Кременчуцького району обурені. Кілька тижнів тому громадяни через активістів та депутатів Кременчуцької районної ради заявили про незаконне, на їхню думку, вирубування дерев уздовж траси Кременчук-Глобине, у напрямку Майбородівки.

Як розповідають депутат Кременчуцької районної ради Дмитро Колотієвський та учасник бойових дій і громадський активіст Олександр Нечитайло, до яких звернулися мешканці тамтешніх сіл, нещодавно на трасі з'явилися робочі, які почали відверто "рубати бабло" на знищенні не тільки сухих і поганих, а й цілком нормальних дерев. 

Бригада, за словами селян, почала не просто кронувати дерева, спилюючи зайві гілки, які прямо нависають на проїжджу частину. Вона почала рубати дерева під корінь, один за одним, залишаючи величезні пні. Також великі питання в мешканців - де дрова, кому їх відвозять та для яких потреб і найголовніше — за яким принципом працюють робітники, зокрема звідки вони знають, яке дерево аварійне, а яке ні?  

 

 

Щоб дізнатися більше, місцеві журналісти завітали на це "поле чудес". На місці сьогодні працював лише один робітник (усього їх четверо). 

На питання, чи є в нього або ж у фірми, яка його найняла, дозвіл на ці "процедури", а насамперед - на спилювання аварійних дерев, які начебто заважають проїзду, він відповів, що відповідні документи є і взагалі це рішення приймалося на засіданні Новознам'янської сільської ради ще на початку липня цього року.

 

 

За його словами, їх основне завдання - це обрізка й повне видалення аварійних дерев уздовж усієї дороги (а це десь 7-8 кілометрів!) і принцип відбору дерев у них доволі простий — "це видно". Також чоловік зазначив, що вони видаляють усі дерева й кущі, які ростуть за метр-півтора від траси.

Далі вони поки не лізуть, втім таке розпорядження може бути від голови сільради — Ірини Кобки, яка особисто виписала дозвіл на спилювання дерев Майбородівському комунальному підприємству, не врахувавши думку балансоутримувача, яким є Полтавський облавтодор, за відсутності екологічного висновку від спеціалістів із Полтави, акта усунення недоліків, загальних інструкцій тощо.

Дозвіл грунтувався лише на рішенні Новознам'янської сільради, де, як уже потім зачитала секретар сільради, відсутня інформація про кількість аварійних дерев, які потребують видалення, кількість дерев, які потребують кронування, місце, куди ці дрова постачатимуть, тощо. Єдине, про що там ідеться, - що рослини, які заважають проїзду по трасі автомобілістам, треба прибрати. 

Можна погодитися з тим, що видалення й кронування аварійних (дійсно аварійних, сухих та поганих) дерев —  це справа хороша й благородна, але все повинно робитися законно й згідно з правилами, за наявності акта, де вказана хоча б кількість кущів та дерев, які потребують видалення. Інакше це простий чорний заробіток приватних підприємців на повній байдужості місцевої сільради, яка, хотілося б у це вірити, до цього не причетна. 

Зі свого боку активісти написали заяву до поліції за фактом цього діяння. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 467 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 749 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 927 0