Новини з 1996 року

Усе старе, все поламане. Кременчукводоканал: спочатку - нова програма, а потім - нове підвищення

Валерія Макряшина 09 жовтня 2019 12:10 656 0

Незабаром кременчуцькі депутати розглянуть і затвердять на черговій сесії, яка відбудеться 24 жовтня, нову Програму розвитку водопровідно-каналізаційного господарства м. Кременчука на 2020 рік.

Як зазначається в пояснювальній записці, метою цієї Програми, вартістю 179 мільйонів гривень, є поступове приведення технічного стану мереж і споруд централізованого водопостачання та водовідведення міста Кременчука і технологічного обладнання на них до вимог нормативних документів.

Також програмою передбачено впровадження суперсучасних трубопроводів і надійної запірної арматури (наприклад засувок) із гумованими запірними елементами й таке інше.

У документі також наведена статистика. Як стало відомо, загальна довжина водопровідних мереж Кременчука становить наразі 438,385 км, з них водопроводів, побудованих до 1960 року, - 147,57 км, побудованих у період із 1960 по 1980 роки – 167,23 км і тільки 123,585 км побудовані після 1980 року.

Тобто після 1980 року водопровідні мережі нашого міста майже не чіпали. 

Тож зовсім не дивно, що деякі мережі водопостачання різних діаметрів - 100-200-300 мм - потребують заміни через постійні пориви, свідками яких час від часу ставали кременчужани. 

Також є необхідність заміни запірної арматури (Д-100 ÷ 800 мм), бо водогони побудовані в 70-80-х роках минулого сторіччя зі сталевих труб і їх термін експлуатації (14-20 років) вийшов.

"Технічний стан їх незадовільний, часто трапляються аварії, під час ліквідації яких вимушено припиняється водопостачання. Не кращий стан і водогонів дюкера, побудованих 30 років тому", - йдеться у звіті директора КП "Кременчукводоканал" Віктора Солодяшкіна. 

Також не все добре в нас і з системою водовідведення - мережі зношені. Також, за повідомленням В. Солодяшкіна, в місті є загроза виникнення надзвичайних ситуацій, що може призвести до загострення стану епідемічної та екологічної безпеки в місті з причин відсутності надійності в роботі напірних каналізаційних колекторів.

Також у пояснювальній записці зазначається, що наразі необхідно оснастити вузлами комерційного обліку 902 багатоповерхівки, а також 2458 приватних будинків. На сьогоднішній день підприємство вже встановило 383 лічильники на вводах холодної води в багатоповерхових будинках.

Контроль якості води

І тут не все в КП "Кременчукводоканал" добре.

На сьогоднішній день лабораторії підприємства не мають можливості своїми силами здійснювати лабораторно-виробничий контроль води питної та джерел централізованого питного водопостачання за всіма показниками, що регламентуються Державними санітарними нормами та правилами.

Виявляється, засоби вимірювальної техніки в лабораторіях підприємства - здебільшого 90-х років випуску, вони застарілі та потребують оновлення

І от сюрприз - лабораторія питної води водоочисної станції визначає лише 12 показників важких металів із 33 рекомендованих за допомогою застарілого приладу атомно-абсорбційного спектрофотометра «Сатурн - 3», 1987 року випуску.

Насоси підкачування холодної води, встановлені в приміщеннях ЦТП, експлуатуються також більше 30 років, вони морально застаріли та відпрацювали свій ресурс.

Як стверджує начальник комунального підприємства Віктор Солодяшкін, це все потребує негайної заміни. 

Крім того, для надійної експлуатації споруд водопостачання і водовідведення необхідне надійне забезпечення електропостачання, з яким, як ви вже здогадалися, також усе печально.

"Враховуючи те, що водозабірні споруди, водоочисні споруди, каналізаційні очисні споруди побудовані в 60-х – 70-х роках минулого сторіччя і за цей час заміна кабельних ліній не проводилася....

кабельні лінії знаходяться в агресивному середовищі та дуже старі, їх броня місцями повністю піддалася корозії. Заміна кабельних мереж гарантуватиме надійність електропостачання об'єктів водопостачання та водовідведення міста", - зазначається в документі. 

Також на підприємстві зазначають, що придбання нового сучасного обладнання надасть змогу забезпечити раннє виявлення в місцевих водах, зокрема води в Кременчуцькому водосховищі, небезпечних забруднювальних речовин. Також не завадила б заміна зношеного обладнання дозування хлору на сучасне, безпечне й надійне . 

У Програмі на 2020 рік прописані всі проблеми комунального підприємства "Кременчукводоканал" про які, до речі, вже давно в курсі всі, хто проживає в нашому місті, бо ці проблеми з року в рік одні й ті ж самі.

І головне те, що адміністрація водоканалу,  за спиною якої - багатомільйоннний непогашений кредит, може зробити заплановане  тільки за рахунок кременчужан. Сам опис проблеми є нічим іншим, як виписана підстава для чергового підвищення тарифів місцевим мешканцям на послуги водопостачання та водовідведення. 

І тут зазначимо, що ці проблеми не завадили КП "Кременчукводоканал" купити майже за 823 тисячі гривень новий автомобіль Renault Trafic.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 94 0
Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 118 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 252 0