Новини з 1996 року

Уникнути страждань не вдасться: учні ПТУ складатимуть ДПА у формі ЗНО

Ксенія Омельченко 11 серпня 2017 14:50 361 0

Не встигли абітурієнти отримати такі жадані запрошення на бюджет від омріяних вишів, як Міністерство освіти приголомшило школярів низкою нових ідей щодо проведення ЗНО вже в наступному році. Повідомлення передає Урядовий кур’єр


Читайте також:  Тонкощі вищої освіти у Кременчуці: потрібні механіки, а студенти вчаться на психологів


Одним із нововведень буде те, що випускники професійно-технічних училищ і коледжів здаватимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Тож втекти у ПТУ зі школи, а потім без ЗНО потрапити в універ молоді вже не вдасться.

—  На сьогодні вже визначено: вперше в ДПА у формі ЗНО з української мови обов’язково братимуть участь випускники професійно-технічних закладів, а також коледжів. Це дасть можливість подивитися, який рівень підготовки є у школі, профтехустановах і коледжах, і загалом висунути єдині вимоги до рівня оцінювання випускників, — пояснив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Крім того, тести з української мови та літератури, математики та історії України будуть адаптовані для людей з вадами зору.

Найбільше змін буде у тестах з іноземних мов. Під час здачі ЗНО використають дворівневий тест на рівень володіння мовою В1 і В2. Крім того, планується ввести новий формат – аудіювання.

За словами директора УЦОЯО, тест рівня В1 буде запропонований випускникам загальноосвітніх шкіл, а В2 – шкіл і класів з поглибленим вивченням іноземних мов.

Карандій також повідомив, що в подальшому можливі ще деякі зміни, зараз триває розробка нормативних актів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись