Новини з 1996 року

Унікальний випадок: Кременчуцький лісгосп взяв під опіку шістьох диких поросят. ФОТО

Артем Кузьменко 28 січня 2021 12:20 172 0

Нещодавно в державному підприємстві «Кременчуцьке лісове господарство» взяли під опіку шістьох новонароджених диких поросят, які самі залишилися в лісі. Про це повідомили в пресслужбі лісгоспу.

Працівники господарства підозрюють, що свиноматка загинула. Тому без своєчасної допомоги на малечу чекала б та сама доля.

«При обході своєї ділянки на території Кременчуцького лісового господарства я знайшов маленьких поросяток без матері. Це справжні дикі поросята. Виявив їх, почувши крик орланів, які кружляли над покинутим гніздом. Поросята були слабенькі, вже підмерзали. Дякувати, що в нас є добрі люди, які зголосились мені їх вигодувати, виростити. А згодом відпустимо в природу на це ж саме місце. Можливо, у самки не було молока. Адже матері поруч не виявили», - розповів Валерій Василенко, старший єгер.

Сироти під піклуванням працівників лісгоспу вже понад три тижні. Зараз на утриманні всі шестеро – п’ять самців і одна самка. Її назвали Мишкою.

Їх годують із пляшечок молоком за спеціальною схемою. Згодом малечу будуть привчати до твердої їжі.

Валентин Свириденко, директор державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство», повідомляє: «Я вже працюю більше 25 років, та аналогів такого не було. Дійсно, врятовано шість диких кабанчиків, які місяців чотири будуть вигодовуватися єгерем, а потім випустимо в природу. Думаю, вони дадуть потомство і все буде добре. У нас останнім часом у зв’язку зі зміною клімату пройшла міграція шакалів. Вони зайшли з боку Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської областей, їх бачать, чують. Шакал – дикий звір. Мисливці добували їх. Тож одна із версій, що вони натрапили на неї [тобто на самку кабана], вона відводила їх від гнізда. Тож могли чи загнати кудись, чи навіть роздерти. Дуже приємно, що врятували!»

Через декілька тижнів свинок переселять у спеціальний вольєр, а поки що вони живуть в дерев’яному ящику, що в хліві. Взагалі, аби випустити в живу природу тварин, щоб їм уже було безпечно, їх триматимуть у лісгоспі, скільки потрібно.

Єгері стверджують, що на території лісгоспу поголів’я диких кабанів мігрує. Їх точної кількості не називають. Взимку доводиться підгодовувати тварин. Кожні три дні єгері вивозять корм у ліс. На це йде пшениця, кукурудза – до 200 кг зерна за раз.

 

Джерело фото: kolo.news

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1426 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1787 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2148 0