Новини з 1996 року

Унікальні археологічні золоті прикраси скіфської доби виявили на Полтавщині. ФОТО

Валерія Макряшина 12 серпня 2019 12:10 223 0

У Більському городищі на Полтавщині археологи відкопали унікальні археологічні знахідки – набір золотих прикрас на жіночий одяг, зброю та інші цінні речі скіфського періоду.

Як повідомляють у заповіднику “Більськ”, ці артефакти є найбагатшим комплексом за всю історію Більського городища.

 

 

“Знахідку науковці датують VI століттям до н. е. Цікаво, що курган XVII року та курган XIX року фактично одночасові – це середина VI століття до н. е. У цей же час і будуються вали Більського городища. Тобто ми знаходимо, можливо, рештки людей, які керували цим процесом. До речі, знайдене жіноче поховання зовсім невеликих розмірів, вік сказати не можна, але зрозуміло, що дуже молода. Це могла бути наложниця”, – говорить директор історико-культурного заповідника “Більськ” Ігор Корост.

Заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь зазначив, що під час розкопок у Більську археологи з Харкова знайшли дуже унікальні речі: золоті прикраси, предмети античного періоду та інші різні цінності. За його словами, для Полтавщини — це збільшення кількості туристів, інвестиції тощо.

Унікальність знахідки в тому, що це захоронення не пограбоване, його не встигли пошкодити «чорні археологи». Нині це одна з найвагоміших знахідок Європи, повідомляють у Полтавській ОДА.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 199 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 295 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 454 0