Новини з 1996 року

Умови в ізоляторі на Полтавщині геть не європейські - ні води питної, ні медичної допомоги

Валерія Макряшина 21 лютого 2020 13:20 732 0

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадські монітори здійснили повторний візит до ізолятора тимчасового тримання № 1, що на Полтавщині, де громадяни утримуються до вироку суду. 

Моніторинговою групою перевірено дотримання прав осіб, які утримуються в спецустанові, що включає умови перебування, надання медичної допомоги, доступ до адвоката та інші основоположні права людини.

Планове наповнення ізоляторів становить 28 осіб. На момент візиту в установі утримувалася одна особа.

Установу монітори перевіряли раніше - 26 жовтня 2018 року, і керівництво ізолятора дотрималося наданих минулого разу рекомендацій - зробили поточні ремонти камер, встановили бойлер та автономне електропостачання, замінили каналізацію, здійснили ремонт санвузлів і забезпечили право затриманих на приватність у камерах.

Але, як показує практика, забезпечити належне медобслуговування в таких закладах на Полтавщині не вийшло. І це помітили перевіряльники. В СІЗО відсутня посада медичного працівника. За необхідності адміністрація спецустанови здійснює виклик бригади невідкладної швидкої допомоги, за їх словами, але знову ж таки люди, розміщені в ізоляторі наразі, позбавлені меддопомоги. 

 

 

Моніторинг показав, що камерні приміщення за корисною площею відповідають національним та міжнародним стандартам - приміщення обладнані відповідними меблями та інвентарем.

Камери облаштовані табуретами або лавами, настінними шафами для зберігання предметів особистої гігієни. Встановлено столи та тумбочки для зберігання продуктів харчування. Є матраци, ковдри й інші постільні речі. Забезпечено належний температурний режим у місцях перебування. Утримувані особи забезпечуються модульним харчуванням. На цьому все. 

Під час моніторингового візиту  не виявлено фактів катування, неналежного чи такого, що принижують людську гідність поводження або покарання. З цим також можна посперечатися, бо громадян, які піддавалися цим катуванням з боку прокурорів, зокрема, про це не питали. А персонал, звісно, змовчить. 

Також перевіряльники виявили порушення вимог щодо кварцування камерних приміщень. У ІТТ є дезкамера, але вона не функціонує через відсутність посади дезінфектора та не виділено коштів на придбання дезінфікуючих засобів, що потенційно становить небезпеку і може призвести до порушення санітарно-гігієнічного стану в камерних приміщеннях.

Відповідно до Європейських пенітенціарних правил, тримання ув’язнених в умовах, які порушують їхні права людини, не може бути виправдане нестачею ресурсів.

Прогулянковий майданчик потребує також дообладнання. Зокрема, в порушення вимог п.2.2.5. ВБН В.2.2-49-2004 над двориком вздовж стін не обладнано покриття полегшеної конструкції для захисту від атмосферних опадів.

Також утримувані особи залишаються обмеженими в доступі до питної води, оскільки в камерах та прогулянковому дворику відсутні бачки з питною водою, що є порушенням Порядку забезпечення, обліку та експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарського призначення та норм їх забезпечення та експлуатації в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної пенітенціарної служби України та недотримання рекомендацій Європейських пенітенціарних правил.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 430 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 389 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 437 0