Новини з 1996 року

Ультраправі отримали від держави більше мільйона гривень

Ксенія Омельченко 14 червня 2018 10:18 623 0

У Міністерстві молоді та спорту України пройшло засідання конкурсної комісії з визначення проектів національно-патріотичного виховання.

Результатом цього засідання стало рішення про виділення більше мільйона гривень на проекти організацій, які пов’язані з праворадикальними рухами. Звернули увагу на розподіл грошей платників податків на сайті Громадського радіо.

Конкурс виграли три організації: 

- "Освітня асамблея" (засновник - керівник С14 Євген Карась),

- "Голосіївська криївка" (серед засновників - члени ВО "Свобода" Руслан Андрійко, Лідія Ушій, Радислав Дудка, Дмитро Павлюк),

- дитячий табір "Січ-С14" (засновник Володимир Карась, який має однакове прізвище, по батькові та місце реєстрації із засновником С14).

Виділені гроші підуть на проекти "Національно-патріотичне виховання – запорука інформаційної безпеки держави"; "Популяризація національної історичної спадщини шляхом використання історико-симулятивної забави "Холодний яр"; "Правосвідомість як фундаментальна засада сучасного Національно-патріотичного виховання";  "Всеукраїнський дистанційний центр національно-патріотичного виховання" – 440 тисяч гривень загалом.

Ще 760 тисяч гривень бюджетних коштів буде витрачено на організацію чотирьох фестивалів "Шабля", "Донцов фест", "Карпатська Україна" та "Гальчевський фест".

 

Чи законне таке рішення комісії?

За словами одного з чотирьох членів комісії Миколи Ляховича, члени комісії не можуть аналізувати ідеологію організацій, які подають свої проекти.

До складу комісії, крім Міністерства молоді та спорту України, входять інші чиновники. При цьому 51% комісії, за нормативами, складають представники громадських організацій.

Рейтингове оцінювання проектів відбувається відповідно до постанови Кабміну. Подати проект, який має охоплювати не менше 14 областей країни, може будь-яка зареєстрована українська громадська організація, яка функціонує понад два роки.

При цьому під час розподілу коштів аналізуються на ксенофобію та дискримінацію виключно подані проекти, а не діяльність конкретної організації, що подає цей проект.

"Як громадянин я розумію, що не можна підтримувати деструктивні проекти чи деструктивні рухи, але для того, аби держслужбовець міг на це впливати, має бути закладений механізм у законодавстві", – прокоментував журналістам Ляхович своє ставлення до рішення комісії.

Цікаво, що у 2016 році Микола Ляхович також був членом комісії з розподілу коштів на заходи націонал-патріотичного виховання.

Тоді серед інших суму в понад 40 тисяч гривень з держбюджету виділили на друк брошур про появу УПА "Поліська Січ". "Поліська січ", яка, на думку історика Джона Армстронґа, з’явилася з дозволу Вермахту.

 

Що можна зробити з цим рішенням?

За словами Ляховича, єдиний доступний механізм впливу на подібні конкурси – звернення до ГПУ чи Мін’юсту, порушення проваджень, розслідування та подання відповідного рішення суду про протиправну діяльність організацій, які подають свої проекти.

У розмові з Громадським радіо чиновник також сказав, що до постанови Кабміну доцільно внести зміни, щоб участь у конкурсі не могли брати організації, щодо яких розслідуються кримінальні провадження.

Проте, додав Ляхович, кримінальне провадження – це ще не вирок суду, який довів би провину певних активістів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1105 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1554 0