Новини з 1996 року

Уламки раю від Ольги Горпинченко та Володимира Кулаженка

Ксенія Омельченко 26 жовтня 2016 16:46 2096 0

25 жовтня у Міській художній галереї відбулося відкриття двох виставок «Романтична АРТ-прогулянка» від Ольги Горпинченко,  а також роботи Володимира Кулаженка у техніці вишивання хрестиком.

Першою презентувати власні роботи була запрошена Ольга Горпинченко.
Кременчуцька художниця є автором більше сотні картин різної тематики. Вона працює в різних жанрах. Хоча найбільше полюбляє малювати польові квіти та пейзажі.


 Її творчість відрізняється індивідуальністю почерку, романтичним сприйняттям дійсності, різноманіттям техніки виконання. Ольга – діючий член міського товариства художників «Творчість», учасник багатьох міських виставок, Полтавського обласного фестивалю художників-аматорів. Одна з її картин «Весняна повінь» виставлялася в Полтавському художньому музеї, інші - знаходяться в приватних колекціях у різних містах України і за кордоном.

Художниця розповіла, що завжди мала певний потяг до творчості.  У неї вдома на стінах завжди висіли репродукції картин великих майстрів. І коли Ольга вдивлялася в ці пейзажі, думала, що ці картини створюють генії. Сама займатися живописом почала 10 років тому. Випадково побачила на ТБ 5-хвилинний майстер-клас і тут же дістала стару коробочку шкільних акварельних фарб свого сина й намалювала невеличкий букет бузку.

Коли жінка починала свій творчий шлях, комп’ютерів ще не було. Тож доводилося довго вишукувати інформацію у бібліотеках та шукати підтримки професійних майстрів. Так наставником Ольги став головний художник Міського Палацу культури – Василь Вакуленко. І зараз жінка вдячна йому за підтримку та натхнення.

Зі слів художниці, живопис - це творчість, а квіти, які вона так любить малювати, - уламки раю.

 «Я пишу не завжди за правилами, найчастіше інтуїтивно. Думаю, що створити ідеальну картину може тільки геній і цей геній – природа», - уточнює майстриня.

Ольга Горпинченко звернулася до гостей виставки, аби кожен прислухався до себе та знайшов власне захоплення. За її словами, майже у кожній людині є талант і потяг до творчості. Творча дорога відкрита для всіх. Треба просто почати, а потім постійно вдосконалюватися.

Гостям виставки були презентовані десятки робіт на дві тематики. Перша – це враження художниці від подорожей. Ользі пощастило відвідати 16 країн, і це наклало певний відбиток на творчість жінки. Інші ж картини – пейзажі. Серед робіт можна побачити різні куточки нашої Батьківщини, і Кременчук у тому числі.


 

З відкриттям першої персональної виставки художницю привітала та вручила грамоту представник управління культури і туризму у Кременчуці. Прозвучали на презентації й пісні та вірші відомої кременчуцької письменниці.

Після ознайомлення з виставкою гостей запросили до малої зали Міської галереї.  З першого погляду здається, що на стінах у рамках розміщені звичайні фотографії. Однак якщо підійти ближче – глядач буде вражений! Це не фотографії, це полотна, вишиті дуже дрібним хрестиком, що створює неповторне враження. Більше того, таким рукоділлям займається чоловік – Володимир Кулаженко.

Чоловік у 1981 році вступив до Полтавського педагогічного інституту на факультет природознавства. Пропрацювавши певний час учителем хімії, з 2011 року Володимир працює директором Білецьківського навчально-виховного комплексу.

Майстерності вишивати Володимира Кулаженка навчила бабуся, яка передала йому секрет справжньої полтавської вишивки – звичайний хрестик без вузликів, коли зворотна сторона вишитої картини має точно відповідати лицьовій. Автор багато часу витрачає на створення своїх полотен. За його словами, головне – це натхнення. Якщо погода та настрій гарні і справи дозволяють, то одну картину можна вишити за 3 місяці. Однак якщо справ дуже багато, вишивка може затягнутися на півроку.

Аби зробити одну картину, Володимир ретельно готується. Його друг, професійний фотограф, робить цікаві та яскраві знімки оточуючого світу, потім фото через певні програми перетворюється на схеми для вишивки. На одну картину чоловіку необхідно близько 80 різних відтінків кольорів.

Привітати майстра прийшли представник управління культури і туризму у Кременчуці з Похвальною грамотою, представник відділу освіти та член Національного Союзу художників України Микола Анісімов.
 «Чи можете ви уявити, що такий кремезний чоловік займається вишиванням? Ніхто, я впевнений, такого сказати не зможе. Це дуже кропітка праця, яку Володимир виконує з великою внутрішньою віддачею. І хоча ці полотна виконані не фарбами, однак це – справжнє мистецтво!» - зазначив Микола Анісімов.

Виставка діятиме до 20 листопада, ознайомитися з нею може кожен бажаючий.

Теги: вишивка хрестикомживописхудожня виставкакулаженко володмиргорпинченко ольга

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1487 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1558 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1481 0