Новини з 1996 року

Українцям хочуть дозволити їздити без водійського посвідчення

Валерія Макряшина 26 вересня 2018 18:00 1264 0

Для цього документи повинні бути зареєстровані в спеціальному електронному реєстрі

Дозволити водіям при управлінні транспортним засобом не мати при собі посвідчення і страховий поліс пропонують народні депутати в зареєстрованому в Раді законопроекті. 

Законопроект внесли до парламенту 19 вересня 2018 року.

Згідно із запропонованими змінами, водій не зобов'язаний буде при керуванні транспортним засобом мати при собі та на вимогу поліцейського пред'являти посвідчення водія, реєстраційний документ на авто та страховий поліс, якщо відповідна інформація про водія і транспортний засіб буде в електронній базі даних. 

У той же час іноземні громадяни та водії військових транспортних засобів, як і раніше, зобов'язані будуть мати при собі посвідчення водія відповідної категорії.

Крім того, з Кодексу про адміністративні правопорушення автори законопроекту пропонують виключити статтю, що дозволяє тимчасове вилучення посвідчення водія як вид адміністративного стягнення.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, одним з його завдань є введення електронної системи ідентифікації особи водія без пред'явлення посвідчення водія.

"З метою стимулювати перехід до цифрової економіки та спрощення процедури з'ясування наявності права керувати транспортним засобом пропонується використовувати позитивний досвід Грузії і Швеції та скасувати вимогу для громадян України мати водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і страховий поліс", – сказано в супровідному документі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 134 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 569 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1042 0