Новини з 1996 року

Українці зможуть відкривати банківські рахунки в усіх країнах світу. Закон "Про валюту"

Марина Баніт 11 червня 2018 16:08 499 0

Президент України Петро Порошенко анонсував прийняття Закону  «Про валюту».

"Коли мене питали чотири роки тому, що є моя передвиборча програма, моя відповідь була дуже проста: угода про асоціацію з ЄС… Це і зона вільної торгівлі. Що це? Це вільний рух товарів і послуг. Один і другий з чотирьох ступенів свободи людини. Третій – це вільний рух людей. І це безвіз. Четвертий – це рівний рух капіталів", – про таке сказав Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі слухачами Української академії лідерства.

Порошенко наголосив: "Тому я подав і я впевнений, що на наступному тижні буде проголосовано закон про валюту. Українці зможуть відкривати рахунки в будь-яких країнах світу, лише звітуй перед податковою. І розпоряджатися своїми грошима, бо вони є європейці. І ми руйнуємо з вами залізну завісу". 

Нова модель передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами та нерезидентами в іноземній та національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже не потребує валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Натомість дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

При вільному русі капіталу процедури повинні мати не дозвільний характер, як це відбувається досі, а повідомлювальний – для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу тощо).

За ліберальної моделі валютного регулювання валютні обмеження повинні бути лише з метою подолання чи запобігання кризі та на короткий термін (не довше ніж шість місяців).

Такий підхід до валютного регулювання відповідає міжнародній практиці та євроінтеграційним намірам України. Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, з 2021 року Україна повинна почати переговори з ЄС щодо нових валютних правил. Україна взяла на себе зобов'язання, підписавши цю угоду, забезпечити вільний рух капіталу. Тому при роботі над законопроектом робоча група Національного банку за участю експертів, залучених Європейською комісією в рамках проекту EU-FINSTAR, враховувала Директиву Ради ЄС 88/361.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 511 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 157 0
Таємний код: романтичний концерт гурту «Бумбокс» відбувся в Кременчуці. ФОТО 267 0