Новини з 1996 року

Українців зобов'язали встановити лічильники до кінця літа

Валерія Макряшина 27 травня 2018 10:00 2294 0

В Україні до кінця літа 2018 року потрібно встановити лічильники на тепло у всіх будинках, а до кінця літа наступного року - на гарячу й холодну воду.

Також кілька років є на те, щоб поставити лічильники на газ.

Відповідні терміни прописані в уже прийнятих законах про комерційний облік комунальних послуг і ринку газу. У деяких містах, наприклад у Києві, лічильники стоять практично в кожній багатоповерхівці. А ось у регіонах ситуація гірша. Платити за прилади обліку повинні прості українці, а витрати на них закладаються у тарифи.

Кілька днів тому Кабінет Міністрів скоротив норматив на газ з 5 до 4,5 кубометра на квадратний метр житла. Про те, що нормативи необхідно переглядати, неодноразово писали. З цим твердженням погоджуються і учасники ринку, і міжнародні партнери, і навіть уряд.

У середньому українці витрачають на опалення одного квадратного метра вдвічі менше "норми". Ще кілька років тому на один квадратний метр виділяли 11 кубів газу. Реальне споживання було в рази менше, проте визначити це було неможливо.

Лічильники на тепло і газ активно почали встановлювати лише після різкого зростання тарифу. До цього українці платили за обсяги, які насправді не споживали, але за низькими цінами. Уже в 2021 році лічильники на блакитне паливо повинні стояти в кожній квартирі та будинку.

Лічильники на тепло повинні стояти в кожному будинку вже через кілька місяців. А влітку 2019-го закінчується час для установки лічильників на воду.

Важливо при цьому зазначити, що лічильники на воду й тепло повинні встановити на багатоквартирний будинок, а газові лічильники - в кожну квартиру. Всі ці витрати вже закладені в тарифах (інвестиційна програма). Такі нововведення дозволять не тільки дізнатися, скільки насправді витрачають українці, а й економити. Менше витрачаєш - менше платиш.

Відповідно до прийнятого закону про комерційний облік комунальних послуг, платіжки за тепло й воду повинні формувати на основі показників будинкових лічильників. А ось із газом погоджуватися на один прилад обліку для всіх не можна. Припустимо, що в будинку 20 квартир. У кожній зареєстрована одна людина. Якщо будинковий лічильник газу покаже, що всі квартири використали 200 кубів, то кожному доведеться заплатити за 10 кубометрів. Однак в одній з квартир замість прописаної однієї людину можуть жити троє, а інша - порожня. Незважаючи на це, обидві квартири повинні платити однаково.

Таким чином, платити доведеться за газ, який використовували сусіди. У цій ситуації українців захищає закон. Погоджуватися на установку одного приладу обліку на всіх не варто, а компанія-постачальник зобов'язана в кожній квартирі поставити лічильник.

Будинковий лічильник на тепло часто дозволяє скоротити суми в платіжках. Згідно зі статистикою, в багатоповерхівках без лічильників за опалення платять приблизно на 30% більше, ніж у будинках з лічильниками.

За порушення нових правил загрожують великі штрафи. Якщо забудовники здали будинок без приладів обліку - штраф у розмірі 44 прожиткових мінімуми (понад 44 тис. грн).

Якщо не пустити перевіряючого до будинкового лічильника - штраф понад 34 тис. грн і такий же штраф за пропуск повірки лічильника.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2558 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3025 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3463 0