Новини з 1996 року

УЖКГ попереджає кременчужан про наслідки самовільного перепланування квартир

Віктор Крук 29 липня 2016 16:40 1347 0

Попередження розміщено на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради.

«Останнім часом почастішали випадки, коли господарі квартир проводять незаконне перепланування своїх приміщень, переобладнання інженерних мереж тощо. Тому управління житлово–комунального господарства міста Кременчука звертається до всіх кременчужан з проханням дотримуватися встановлених чинним законодавством норм і правил, аби потім ні собі, ні сусідам не створювати проблем.  

Згідно з Правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 N 76, переобладнання (улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків додаткового інженерного обладнання, в т. ч. антен, кондиціонерів…), що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, а також погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.

Водночас повідомляємо, що відповідно до ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, але за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Правилами користування приміщеннями житлових будинків, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 N 45, передбачено, що проведення переобладнання житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій можливо тільки за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, та з дозволу власника будинку (квартир) та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.
Для одержання дозволу на переобладнання житлового приміщення в багатоквартирному будинку їх власник або уповноважена ним особа повинні звернутися до органу місцевого самоврядування із відповідною заявою про надання дозволу на переобладнання…

Виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу, а також виконання незазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним, за що передбачена відповідальність згідно із чинним законодавством.
Надавач послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який допустив самовільне переобладнання, що призводить до порушення конструктивних елементів, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

У разі, якщо самовільне переобладнання призводить до погіршення технічного стану житлового будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) житлового будинку, житлового чи нежитлового у житловому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.

Отже, в разі самовільного розміщення демонтаж супутникових антен повинен здійснюватися їх власниками, а в разі невиконання робіт з демонтажу питання повинно вирішуватися в судовому порядку.

Також повідомляємо, що, згідно із пп. 1 п. 4 Положення про Державну житлово-комунальну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 N 798, Держжитлокомунінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил стосовно утримання, обслуговування, експлуатації систем водо-, теплопостачання, водовідведення, газопостачання та іншого інженерного обладнання багатоквартирних житлових будинків, утримання, обслуговування і використання житлового фонду, кількості та якості житлово-комунальних послуг, формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, а також у сфері благоустрою населених пунктів та галузі поховання.

Разом з тим зазначаємо, що порядок та умови надання дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту встановлено Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженим наказом Держбуду України від 05.12.2000 N 273. Цим Положенням встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів.

Таким чином, пропонуємо звернутися до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (02160, м. Київ, пр-т. Возз'єднання, 15/17)», - йдеться у зверненні УЖКГ.

 

Теги: 2896

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 111 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3805 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 168 0