Новини з 1996 року

Учора на вечорі фортепіанних імпровізацій Сергія Горюновича малювали музичні портрети. ФОТО. ВІДЕО

Едера Бедьо 08 лютого 2016 11:50 804 0

Учора, 7 лютого, відбувся вечір фортепіанних імпровізацій кременчуцького музиканта-імпровізатора Сергія Горюновича. Митець відомий загалу здебільшого як джазовий піаніст, композитор, аранжувальник. Чимало людей зібралося у конференц-залі ТРК "Європа" недільного вечора.

Програма заходу складалася з двох частин.

Перша - це імпровізації на композиції відомих музикантів як зарубіжних, зокрема Шопена, так і українських, наприклад, Платона Майбороди. Так Сергій Горюнович здивував усіх своєю інтерпретації знаної в нашій країні та за її межами "Пісні про рушник".

Друга - це імпровізації на теми, задані глядачами. Так кременчужани просили передати свої враження та асоціації на слова "поезії", "море", "спокій" тощо. Далі творча енергетика ринула такою хвилею, що глядачі перетворилися на артистів, а саме дехто виходив на сцену, брав мікрофон, читав власні вірші, а композитор "на ходу" підбирав певні мелодії.

Були на вечорі й ті, хто відзначав свій день народження, зокрема знаний у місті музикант та журналіст Борис Бабілуа, який теж читав власну поезію про плакучі верби й кохання. Насамкінець подякою Сергію Горюновичу послугував вірш, який імпровізовано народився під час концерту. 

Далі хтось із залу попросив "намалювати нотами свій музичний портрет". Дещо розповівши про себе, смілива жінка й справді впізнала свій характер за мелодією. Згодом запросили й хлопців приєднатися до такої ініціативи. А помітивши, що в залі є й пари, то запросили і їх на сцену, аби Сергій Горюнович звуками передав ті ніжні почуття двох закоханих, що й так помітно неозброєним оком.

Упродовж вечора ведуча розповідала про розвиток джазу в світі і в Україні зокрема, а також певні подробиці про самого композитора. Він і сам натхненний атмосферою певного моменту розповідав про те, якими є музиканти:

- Є три види музикантів. Перший - виконавці, ті, хто тільки відтворює написані шедеври, наприклад, Бетховена, Баха чи Шопена. Другий - композитори, ті, хто сам пише музику, намагаючись не бути схожими на всіх тих, хто робив це до нього. І третій - імпровізатори, ті, хто поєднують у собі ознаки перших двох видів, ті, хто знайомі мотиви інтерпретує по-своєму. Так от саме таких музикантів зараз дуже мало, їх не вистачає.

Для тих, кому не було видно самого композитора, миттєве відображення його гри демонструвалося на великому екрані, де можна було досить близько стежити за руками композитора, який то плавно й ніжто, то ніби вихором проносився по чорних і білих клавішах, створюючи справді чудові мелодії.

За словами самого Сергія Горюновича, це був, звісно, не останній його концерт у Кременчуці, адже, незважаючи на різноманіття сцен, де він виступав, зокрема і в Німеччині, і в Польщі, він усе одно пам`ятає про свій рідний дім, куди щоразу й повертається.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Життя КременчукаКультура КременчукаТаблоід Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 398 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 381 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 430 0