Новини з 1996 року

Учителям і учням Кременчука на уроках астрономії та фізики можуть допомагати мобільні додатки

Іона Харченко 09 квітня 2019 17:40 243 0

З розвитком технологій шкільне навчання лише за підручниками стає все менш цікавим для учнів. Проте є багато способів зробити предмети цікавішими. Наприклад, використовувати інтерактивне обладнання, мультимедійні дошки чи мобільні додатки. Так, за допомогою додатку на смартфоні можна вивчати зоряне небо та проводити фізичні експерименти.

Раніше діти користувалися комп’ютером вдома чи лише на уроках інформатики. Зараз телефон, планшет чи ноутбук є в більшості школярів. Якщо використати їхню зацікавленість правильно, то можна вчити уроки навіть з мобільними додатками.

Star Chart: віртуальний атлас і сканер зоряного неба

Star Chart – багатофункціональний безкоштовний додаток, за допомогою якого можна здійснити віртуальну мандрівку космосом. Також дізнатися, які саме сузір’я на небосхилі є в момент спостереження.

Його вважають одним із найкращих освітніх додатків з астрономії. Програму адаптували англійською, французькою, італійською, німецькою та іншими мовами.

Програма використовує відомості компаса, GPS, акселерометра та гіроскопа. Завдяки цим даним у режимі реального часу вона показує місце розташування зірок і планет на небі навіть удень.

Щоб дізнатися, що саме ви бачите на нічному небі, необхідно навести камеру на небосхил, і програма вмить вкаже обриси сузір’я, а також назви зірок, які його утворюють. Крім того, скориставшись рядком пошуку додатка, можна отримати підказку, де розташовані в цей момент певні планети, зірки, галактики чи туманності. Після наведення на космічний об’єкт програма автоматично відобразить відомості про нього – зовнішній вигляд, розмір, відстань від Землі та інші.

Цей додаток стане справжньою знахідкою для школярів, які цікавляться астрономією. Із його допомогою можна вивчати назви й параметри небесних тіл та їх скупчення на небосхилі. Star Chart стане зручним інструментом для спостережень за рухом небесних тіл у реальному часі, на основі яких можна розробити проекти з астрономії.

Lab4Physics: мобільний додаток для проведення фізичних експериментів

Lab4Physics — англомовна освітня платформа для школярів і вчителів фізики. З її допомогою ґаджети можна перетворити на лабораторні інструменти та використовувати їх під час проведення фізичних дослідів.

Щоб провести експеримент, необхідно обрати та запустити потрібний віртуальний інструмент і навести смартфон на об’єкт, параметри якого вимірюються. Після закінчення досліду всі результати вимірювань є в цифровому форматі. Їх можна використовувати для подальших обчислень, будувати графіки, а також відправити іншим користувачам.

Lab4Physics допоможе використовувати датчики ґаджетів – камеру, мікрофон, акселерометр і гіроскоп, для математичного аналізу фізичних експериментів. Із його допомогою учні легко опанують складну теорію з фізики на практиці, а навчання перетвориться на захопливий процес.

«Шкільна освіта постійно розвивається, так само з’являються нові інструменти отримання знань. Використовуючи мобільні додатки, можна розвити в дітей інтерес до конкретних предметів. Це максимально простий і ефективний спосіб засвоєння нової інформації»,  – підсумував в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2388 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 95 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 268 0