Новини з 1996 року

Учасники АТО відстояли пам'ять і честь героя Антона Бутиріна - помилки на пам'ятнику виправлять

13 листопад 2017 12:25 408 0

Сьогодні до міськвиконкому завітали учасники бойових дій в АТО міста Кременчука. Вони вимагають від міської влади поваги до загиблих у АТО кременчуцьких героїв. 

"У міськраді вирішується питання винних у помилкових даних на пам'ятнику героя Українсько-російської війни Антона Бутиріна", - так прокоментували своє відео кременчуцькі активісти групи С-14, які теж були присутні на події.

 

 

Активісти й учасники АТО спілкувалися з секретарем виконкому Юрієм Гриценком. Вони вимагали навести лад з пам’ятником на могилі загиблого Антона Бутиріна.

Як виявилося, на пам'ятнику Герою неправильно вказані дати народження і загибелі та по батькові кременчужанина. Геннадій Тертичний заявив і про те, що фотографії теж не схожі. Активісти вимагали демонтувати пам'ятник і встановити новий, а також знайти винну в цьому безладі особу.

Пан Гриценко пояснив, що пам’ятник встановлював не міськвиконком, а мати за власні гроші. Тож вона вказала такі дані, як хотіла.

Мова зайшла й про маму. За словами активістів, мати не цікавилася сином за життя і після смерті не проявляла інтерес до питання ідентифікації останків загиблого. Аж поки мова не зайшла про сотні тисяч гривень матеріальної допомоги рідним. Тож вона лише з цього приводу приїхала з Росії.  Ось так радикально свідчили активісти проти матері Героя.

Начальник управління соцзахисту Марина Доценко сказала, що влада не має законних підстав зносити пам'ятник Антону Бутиріну, і мати мала право оформити його, як вона хоче.

Активіст Леонід Харченко запропонував, що необхідно пам'ятник демонтувати і встановити новий, узгодивши його з сестрою загиблого. Мати, за словами активістів, - зозуля, яка покинула сина. З цього приводу пан Гриценко пообіцяв, що зв'яжеться з сестрою. Гриценко зазначив, що в 2018 році на кладовищі встановлять меморіал Героям АТО, для чого буде виділено 1,3 млн грн. Також у рамках цього проекту буде відпрацьований єдиний ескіз пам'ятника Героям АТО.

Тож він запропонував, як варіант, у рамках спорудження комплексу бійцям АТО замінити і пам'ятник Антону Бутиріну.

Але активісти наполягали, що пам'ятник повинен бути замінений зараз, а не в наступному році.

Після переговорів з юристами дійшли висновку, що й справді як по батькові, так і дата народження були вказані з помилками. Таким чином відповідальність за помилки несе Спецкомбінат ритуальних послуг – вони не перевірили дані.

Тож у підсумку дебатів домовилися про те, що до 20 грудня пам’ятник встановлять новий. Насамперед попередять про помилки матір та комбінат і в разі відсутності виправлення протягом місяця міська влада виправить помилки примусово, замінивши пам’ятник. 

 

 

Автор: Марина Баніт

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись