Новини з 1996 року

Убезпечити не вийде покарати. За булінг у школі штрафуватимуть батьків та навіть вчителів

Валерія Макряшина 12 липня 2018 17:06 1512 0

У Верховній Раді пропонують запровадити штрафи за булінг (цькування).

На сайті Ради 10 липня зареєстрований законопроект № 8584. 

Автори документа пропонують запровадити адміністративну відповідальність за булінг.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми від 14 до 16 років, пропонують штрафувати їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 850 гривень.

Крім того, автори законопроекту пропонують представників закладу освіти карати за приховування випадків булінгу штрафом від 850 до 1700 гривень.

Законопроектом «булінг» визначається як «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

 


Булінг (від англійського bullying) – тривале цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.

Це явище є досить поширеним не лише в Україні, а й в усьому світі. За даними соціологічних досліджень, із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Причому частина опитаних дітей зізналися, що потерпають від знущань не лише з боку школярів, а зазнають утисків і з боку вчителів.

Якщо розглядати це явище з правової точки зору, необхідно відмітити, що в даному випадку порушується ціла низка законодавчих актів щодо захисту прав дитини.

Читайте також: Гостре питання булінгу серед учнівської молоді. У Кременчуці обговорювали проблему

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись