Новини з 1996 року

У ЗОШ №30 - великий педагогічний конфлікт. Вчителя звільнили, дітей залишили, причину не чіпали

Олександр Курилов 17 травня 2018 15:06 1879 0

У Кременчуцькій школі №30, де директором - колишній депутат міськради Ольга Шиян, – великий конфлікт між класним керівником  та учнями 9-В класу.

А зміст такого – поведінка на уроці, коли вчитель змушена показувати учням середній палець. Палець показувала учням, які прогулювали уроки, й, звісно, підлітки все зняли на відео. Далі ж відео просто виставили в Інтернет.

Відомо, що скандал прокоментували батьки учнів, які зазначили, що вчителька говорила з підлітками їхньою мовою й вони претензій до педагога не мають.

Зі свого боку директор школи Ольга Шиян заявила з цього приводу таке:

«Шановні друзі, учні ліцею і батьки. Вчора в школі стався прикрий випадок, пов'язаний з конфліктною ситуацією між учнями 9-В класу і класним керівником. Прошу вибачення від себе особисто і від усього педагогічного колективу. Мною, як директором, прийнято відповідне рішення. Вчора класного керівника було відразу ж звільнено. Ще раз прошу вибачення за те, що трапилося. Нам соромно».

Втім у цьому звільненні Ольга Шиян виявилася одинокою – її  в соціальних мережах мало хто підтримав з цим кроком.

І з цього приводу кременчужанка Olena V. Kniazeva говорить директору:

«А чому звільнення? Мова жестів не прописана в законі. Так негарно. Так неприпустимо. Це не прикрашає.

Але батьки самі пояснили, що вчитель говорить "мовою дітей".

Отже, батьки допускають, що жест був частиною пояснення. 9 клас - вік, коли вже треба б відповідати за свої вчинки. Але в школи (як, втім, і в батьків) не особливо багато механізмів впливу.

Прогуляли уроки - це надзвичайно серйозно! Добре, що ці прогули закінчилися звільненням учителя, а могло бути що завгодно, навіть писати не буду.

Мова жестів різна в різних країнах. Навіть знак "вікторія" двома пальцями, але в різний бік в Англії має різне значення.

Я бачу вирішення ситуації: максимум - судовий позов від батьків (але за законом тут немає злочину); мінімум - догана з попередженням від дирекції (і то текст важко визначити).

А увесь колектив має відмінний привід обговорити межі дозволеного дітям і пройти тренінг з формування толерантного ставлення до сучасних дітей.

Прогули уроків - це головне в історії. А тут відповідальних більше, ніж один учитель. Охорона, напевно, в школі є. Батьки в дітей, напевно, є. Я б не виганяла. Але я не директор, мені легко говорити».

Втім директор у своєму рішенні непохитна.

«Є авторитет учителя, - зазначає  Olga Shiyan і додає: -  На те ми й педагоги і люди з вищою освітою, щоб мати повагу до себе і не вестися на провокації. Я говорила з дітьми і теж озвучила їм свою думку. Вони і себе зганьбили, і ліцей, а могли просто прийти до мене й розповісти. І результат був би той самий, тільки без ганьби на увесь світ».

Далі ж - просто про висновки й вони, здається, такі. Зрозуміло, що діти в наших школах різні й буває все набагато гірше, ніж те, що сталося у ЗОШ №30.

Дітям властива жорстокість, однак учитель і батьки теж мають знати, як це подолати.

І з того, що є сьогодні в нашій освіті, - і вчителям, і дітям потрібен психолог.

Дітям - аби розповідав, що є межа, за яку виходити ніколи не можна.

Вчителям – аби вони більше розуміли своїх учнів,  кожен з яких є особистістю. Ну і, звісно, в цій справі потрібні батьки, бо їхнє слово буде завжди вирішальним.

Залишається тільки одне – звести цих трьох учасників виховного процесу й просто спробувати поговорити. Можливо, тоді щось зміниться у світогляді всіх і таких кричущих кременчуцьких випадків, коли в одній школі вчитель показує середнього пальця учням, а в іншій – 11-річні учні підпалюють одяг на безпритульному і дивляться, як він горить серед вулиці, – у Кременчуці просто не буде.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись