Новини з 1996 року

У яких випадках кременчужани можуть повернути 18% сплаченого податку до свого гаманця

Альбіна Козлова 14 листопад 2018 12:01 515 0

Українці можуть повернути 18% податку на доходи фізичних осіб, який сплачують до бюджету з офіційної зарплати. Отримати податкову знижку від Фіскальної служби можна в разі оплати навчання, придбання житла, виплат по іпотечному кредиту і внесків у приватний пенсійний фонд.

Аби отримати податкову знижку, людина повинна працювати офіційно, оскільки податкова знижка - це повернення частини сплаченого роботодавцем прибуткового податку.

Так, батьки можуть отримати повернення податку на оплату навчання дитини в приватному дитячому садку, школі, вузі чи ПТУ, але тільки за навчання в Україні. Для цього треба мати договір з навчальним закладом та квитанції, які підтверджують оплату навчання. Гроші можна отримати після закінчення податкового року до 1 квітня кожного року. Якщо декларацію не подати вчасно, знижка втрачається.

Для її отримання треба надати до Фіскальної служби паспорт, ідентифікаційний код, договір на навчання, квитанції за рік, документи, що підтвержують родинні зв`язки (свідоцтво про народження дітей, свідоцтво про шлюб та ін.), заяву із зазначенням реквізитів рахунка для перерахування відшкодування.

Також до податкової декларації, виданої в службі, вписують отримані доходи за рік і суму, яку заплатили за освіту. Протягом 60 днів 18% від вартості навчання мають повернути на особові рахунки платників.

Податкову знижку повернуть і за іпотеку, але не за вартість самого житла, а за сплачені банку відсотки за рік. Для цього потрібно бути громадянином України, мати ідентифікаційний код, офіційно отримувати зарплату, зареєструвати місце проживання в іпотечній квартирі і задекларувати доходи.

Якщо будинок будується, то в перший рік отримання прописки треба подати декларацію на податкову знижку з наростаючим підсумком за попередні роки сплати відсотків по кредиту. Якщо відсотки по кредиту у валюті, то сума платежів перераховується в гривні за курсом Нацбанку України, який діяв на день сплати відсотків за кредит.

Податковою знижкою можна користуватися протягом 10 років. Розмір суми, яку може повернути держава, залежить від площі житла. Так, максимальний метраж - 100 м кв.

Крім того, держава повертає податок за внески в приватні пенсійні фонди. Але тут є ліміт - не більше 2240 грн. Якщо внески робляться на користь членів сім'ї, податок повертається з суми не більше 1120 грн. 

А з появою обов'язкового медичного страхування громадяни зможуть повернути податок за лікування.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2575 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2585 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3815 0