Новини з 1996 року

У вас вкрали телефон з кишені або з сумочки, але залишився IMEI. Чи шукатиме поліція крадене?

Марина Баніт 02 липня 2018 15:00 2280 0

У Кременчуці на 187 крадіжок – 35 крадіжок телефонів. На другому місці - крадіжки грошей та золота. Про це повідомив начальник поліції міста Кременчука «Програмі Плюс».

Так як кременчужани часто скаржаться на те, що при крадіжці цінних речей поліція дуже рідко знаходить ці предмети, кореспондент вирішила попросити прокоментувати начальника поліції це ствердження громадян.

Під час інтерв'ю начальнику поліції Віталію Ботвині розповіли про конкретний випадок, коли телефон зник у людини на вулиці. Як його викрали, потерпіла особа не помітила. Так як телефон був новий і куплений у кредит за тиждень до цього, документи були на руках. Тому потерпіла особа сподівалася, що поліція знайде телефон за допомогою IMEI через пошукове обладнання. Але слідчий подав до суду, а суд не дозволив пошуки таким чином. Телефон новенький, тож його так і не знайшли в ломбардах міста чи в інших закладах навіть через рік. А слідчий запропонував чекати, можливо, десь випливе. Кореспондент просила пояснити, чому так і чи є загальний алгоритм дій потерпілого при втраті телефона внаслідок крадіжки і що повинен робити слідчий?

Ось що розповів пан Ботвина з приводу почутого:

- Якщо в людини зник телефон за умови злочину, то це одне. Якщо телефон, наприклад, зник у громадському місці, то злочин розглядається як частина  1 статті 185 ККУ – крадіжка. На підставі злочину поліція розгортає слідство за певним алгоритмом. Коли вкрадено той самий телефон з проникненням у житло або в автомобіль, то додається важкість злочину. Держава в цьому випадку додає слідчому алгоритм дій.

Але кореспондент уточнила:

- У випадку, якщо телефон зник у громадському місці, є всі дані, документи, які підтверджують його приналежність, чи є шанси в потерпілого знайти телефон за допомогою поліції?

- Якщо є ІМЕІ, він нам не допоможе, бо суд нам не дасть дозволу на обмеження прав громадян у зв'язку з нетяжкістю злочину – це прямо вказано у Процесуальному кодексі. А по тяжких суд дає без проблем… - зазначив Ботвина.

- Тобто якщо телефон викрали в громадському місці, витягли його з сумки на вулиці чи в громадському транспорті, немає сенсу подавати заяву до поліції? Адже все, що буде робитися, - це чекатимуть, коли спливе?

- Навпаки, подавайте заяву! Бувають випадки, коли телефон знаходять у ломбарді або з доброї волі люди повернуть. Але певні пошукові дії будуть проведені, – підтвердив пан начальник поліції побоювання кременчужан, що шанси на те, що телефон знайдуть за таких умов, мізерні.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 388 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 865 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3373 0