Новини з 1996 року

У цьому місці рослини будуть почуватися максимально комфортно

pplus 28 жовтня 2020 08:10 194 0

Невелика площа передпокою і слабке освітлення — не перешкода для прикрашання її кімнатними рослинами. Важливо правильно їх вибрати і забезпечити їм гідний догляд. Так, ідеально підійдуть тіньолюбиві представники флори, зі щільним листям і невеликими квітами.

Папороть

Ця вічнозелена рослина з довгим соковитим листям відмінно переносить затінені місця і пристосовується до будь-яких умов. Папороть вимагає багато місця, тому вирощуйте її в широкому вазоні і розміщуйте на тумбі або підлозі. Захищайте від протягів і різких перепадів температури, тримайте подалі від радіаторів опалення.

Тропічний красень потребує високої вологості повітря.

У літню пору папороть необхідно обприскувати 3-4 рази на день, взимку досить кількох поливів на тиждень. Також варто насипати в піддон гальку і періодично зволожувати її. Висаджують папороть у готовий ґрунт для фіалок або готують суміш із торфу, перегною, листового ґрунту з додаванням кісткового борошна (1/5 ч).

Пальма

Кімнатна пальма досить невибаглива, відрізняється повільним зростанням. Її можна розмістити в передпокої, але взимку їй знадобиться штучне освітлення. Рослина не любить протягів і різких коливань температури, а також хоче бути у вологому середовищі.

Висаджують її у спеціальний ґрунт і стежать, щоб субстрат завжди був вологим.

Листя протирають 1 раз на тиждень вологою губкою або обприскують з пульверизатора. Рослина не потребує частої підгодівлі, тому вносіть мінеральні добрива з квітня по жовтень не частіше 1 разу на місяць.

Аспідістра

Багаторічник з розвиненою кореневою системою без стебел. Він добре переносить слабке освітлення і холод. При температурі вище 20 градусів необхідно обприскувати аспідістру і протирати її листя вологою губкою. Полив не рясний (тільки після підсихання верхнього шару ґрунту).

Для посадки готовий живильний ґрунт перемішують зі звичайною садовою землею.

Якщо рослина знаходиться в приміщенні зі слабким освітленням, то часто підгодовувати не потрібно. Досить один раз на три місяці поливати її водорозчинним добривом із високим вмістом азоту.

Плющ

Перевага плюща — компактність. Невибагливий, тому підійде для початківців садівників. Добре почувається на стінах, стелажах або шафах.

Плющ не потребує частого поливу, не любить надмірно вологий ґрунт.

Влітку йому комфортно при температурі до 24 градусів, взимку його переносять у прохолодне місце. Якщо рослина розташовується поруч із батареєю або в жаркій кімнаті, то її необхідно часто обприскувати. Щоб листя було яскравим і щільним, застосовують підгодівлю (з початку весни 1 раз на 2 тижні).

Філодендрон

Ця ліана з великим листям не лише прекрасно виглядає у передпокої, але й очищає повітря. Теплолюбна, тому позитивно реагує на опалення.

Вона потребує регулярного поливу водою кімнатної температури, обприскування і захисту від шкідників.

Філодендрон висаджують у живильний, добре дренований ґрунт, який періодично розпушують. У період активного зростання використовують підгодівлю азотовмісними добривами 1 раз на два тижні.

Драцена

Популярна рослина для офісів і квартир зовні нагадує пальму. Драцена любить розсіяне світло, адже в темряві її листя швидко втрачає забарвлення. Влітку її краще тримати в теплі, а взимку переносити в прохолодне місце і скорочувати частоту поливу.

Потребує вологого повітря, тому потрібно стежити за станом ґрунту і не допускати її підсихання. Корисно регулярно протирати листя або влаштовувати рослині теплий душ.

Висаджують у ґрунт із вмістом торфу і крупнозернистого піску. Для надання форми драцену періодично обрізають, видаляючи помилкове стебло, а також видаляють підсохлі кінці листя.

Циссус

Циссус нагадує плющ, естетично виглядає в кашпо або горщику. Він швидко розростається і практично не цвіте. Рослина не любить сухе повітря, тому в літню пору її регулярно обприскують теплою водою.

Циссус не вимогливий до ґрунту, але потребує кисню (обов'язковий дренаж).

Молодий циссус пересаджують один раз на пів року. У дорослої рослини щорічно оновлюють верхній шар ґрунту і розпушують її. Щоб у квітки формувалася пишна крона, необхідно прищіпувати пагони.

Клівія

Це красива кімнатна рослина зі щільним темно-зеленим листям і ефектними квітами, які розпускаються двічі на рік із правильним доглядом. Клівія не любить яскраве світло і прекрасно почувається в глибині кімнаті, але в період цвітіння її можна ставити на підвіконня.

Не варто часто її пересувати, рихлити ґрунт або торкатися листя.

Полив повинен бути помірним. З жовтня по листопад їй необхідні спокій і утримання в прохолодній кімнаті.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 305 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 620 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 765 0