Новини з 1996 року

У Центральній міській дитячій бібліотеці відзначили Міжнародний день захисту прав людини. ФОТО

Валерія Макряшина 11 грудня 2018 12:25 632 0

10 грудня, в Міжнародний день прав людини, читачі-учні 9-Б класу ЗОШ №20 завітали до Центральної міської дитячої бібліотеки на правовий брейн-ринг «Правові орієнтири». Про це повідомляється на офіційній сторінці бібліотеки в мережі Facebook.

Під час правознавчих конкурсів та різноманітних завдань команди «Розумники» та «Знавці» показали, як вони знають свої права та обов’язки. Компетентне журі обрало команду-переможця. За кількістю балів переможцем стала команда «Розумники», вона й отримала грамоту.

 

 

10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини

 

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно стикався з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені й узагальнені в цілісне поняття - права людини.

Це сталося абсолютно з природних міркувань, оскільки всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну й таку ж типову ситуацію, коли розклад сил з тих чи інших причин змінювався, а суспільство все ж прагнуло до деякої стабільності.

Пригадуються відомі слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».

У сучасному світі права людини почали кваліфікувати за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування і права на об’єктивний суд. Соціальні права - права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості.

Є й політичні права - це і свобода совісті, і рівність усіх перед законом, свобода друку й свобода слова, свобода зібрань та право на протест. Є також економічні права - це свобода розвитку і функціонування промисловості й торгівлі, свобода пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права - це свобода мистецтва й науки, свобода викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.

Здавалося б, чого ще не вистачає сучасній людині для життя і розвитку? За даними проекту DilovaMova.com, навіть ті країни, де найбільше дотримуються прав і свобод людини, не можуть похвалитися ідеальними умовами практичної реалізації цих прав для свого рідного суспільства, а що казати про ті країни, де демократичні цінності - досить умовне поняття?

Після закінчення Другої світової війни і спроби усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях, і Генеральна Асамблея ООН 10 грудня 1948 року прийняла Загальну декларацію прав людини.

Пізніше, в 1950 році, всім зацікавленим державам і організаціям запропонували відзначати цю дату як Всесвітній день прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 463 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 699 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 723 0