Новини з 1996 року

У тарифи Теплоенерго не дозаклали відкати Шаповалову, а Курченко-Гай просить перестати вірити в чудо

Марина Баніт 02 листопад 2017 09:51 751 0

У міськвиконкомі 1 листопада відбулася Депутатська комісія з питань житлово-комунального господарства. Деякі з присутніх депутатів висловили надію на представників з НКРЕП, які мають незабаром приїхати в Кременчук за дорученням Гройсмана. Звучали пояснення, що приїдуть вузькі спеціалісти, які знають достеменно, з чого формуються тарифи на комунальні послуги.

Але деякі наші депутати усе одно не заспокоюються. На комісії депутат міської ради Оксана Піддубна заявила про те, що вона нарешті отримала акт перевірки окремих питань фінансової діяльності КП "Теплоенерго" за період з 1.07.2015 по 31.12.2016, який складається з 57 сторінок. Їй дуже довго не надавали документи – 2 місяці, але й те, що надали, все одно в неповному обсязі – їй не надали додатки, у яких має бути роз’яснення стосовно втрат теплової енергії, які представлені в мільйонах.

 На що звернула увагу Оксана Піддубна по тексту акта, так це: «втрати теплової енергії, згідно зі звітом за 2016 рік, склали 23882,7 гігакалорій, або 15,39 % при нормі 13%. Тобто це є понаднормові втрати, але у звіті не надається додаток, яким пояснюється, що це за втрати. Далі втрати в розмірі 13 мільйонів з ПДВ нічим не підтверджуються, бо додатку немає. Також Биков пояснює, що втрата "Теплоенерго" в сумі 11 мільйонів пояснюється понаднормативними втратами теплової енергії в теплових мережах, яка теж пояснюється відсутнім додатком». Тож Оксана Піддубна звернулася до присутнього заступника мера з питань УЖКГ Валерія Декусара: «Де ці додатки, до кого мені звертатися?» На це він розгублено відповів: «Я думаю, що ці витрати не включені в тариф і розподілені на збиток підприємства». Оксана Піддубна заявила, що її не цікавлять усні відповіді, вона бажає документальні підтвердження.

Тож далі головуючий на комісії Віталій Котляр запитав: "Мені самому цікаво, як взагалі рахуються ці втрати в реальності, як взагалі їх можна зафіксувати і порахувати?" Представники УЖКГ почали відповідати не по суті, вони пояснювали не про те, як вони відзвітували про тепло у 2016 році, а про те, як би їх мали в ідеалі рахувати: «Точний вимір втрати тепла можливий при встановленні побудинкових лічильників тепла».

 Але всім зрозуміло, що це тільки перспектива, а питання стосувалося вже того, про що відзвітували. Але нормативом втрат тепла за прийнятими стандартами є не більше 13%. У той час понаднормативні втрати «є, були і будуть. А те, що понад норму, – це збитки підприємства, які в тариф не закладено», - заявив представник комунального підприємства. На що голова комісії відповів, що його слова як мінімум не професійні.

 Після невеликого балагану присутні почали дискутувати. Виявилося, що при передачі "Теплоенерго" не було актів того, що робилося на мережах ще з 1977 року. Оксана Піддубна зачитала акт далі: КП "Теплоенерго" перерахувало безпідставно 106 744 грн. на проведення культурно-масових заходів первинній організації. Вона пояснила, що якщо є такі затрати в підприємства, то чи раціональним є питання підвищення тарифів?

Представник "Теплоенерго" пояснив, що він радий, що приїде комісія НКРЕ, бо вони «могли щось недозакласти у тариф, а такого, щоб закласти зайве, такого не може бути, а ось нам підкажуть, що нам недозаклали».

«Відкат Шаповалову!» - відповіла депутат Оксана Піддубна.

Активіст Костянтин Красовський запропонував, щоб 50% на себе брав місцевий бюджет, а 50% - громада. А ви захищаєте інтереси підприємства, а не виборців.

Активіст просив депутатів повідомити своїм виборцям про те, що 16 листопада, о 9.30, перед сесією міської ради відбудеться акція проти підвищення тарифів.

Красовський  намагався зосередити увагу присутніх на тому, що «головне – це зняти напругу серед населення».

У відповідь депутат Валентин Курченко-Гай вкрай роздратовано викрикнув:

«Здесь каждый хочет выглядеть Иисусом Христом. Понизить тарифы и раздать всем рыбу не получится! Чудес не бывает!»

Після цього присутні ще трохи подискутували і розійшлися.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 187 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 622 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 477 0