Новини з 1996 року

У сусідній Полтаві – депутати звільнили мера Мамая. Кременчук і мер Малецький – на черзі?

Олександр Курилов 15 вересня 2018 08:46 2089 0

У Полтавській міській раді вчора – великі зміни. Тамтешні депутати оголосили недовіру своєму міському голові Олександру Мамаю. "За" проголосували більше двох третин представників депутатського корпусу.

Основні аргументи звільнення - «результати» трирічної діяльності, якими невдоволені мешканці Полтави й депутати.

І мова в цьому випадку  йде про порушення Конституції та Законів України, порушення порядку скликання сесій.

А скарги  полтавчан - це амброзія, яка не давала жити, вбиті дороги, кримінальні справи про привласнення бюджетних коштів, підвищення тарифів, проблеми з вивезенням сміття та стан міського транспорту…

Тож тепер обов’язки мера Полтави виконує секретар міськради Олександр Шамота.

Слід додати про відсутність коментарів звільненого градоначальника Полтави, Олександра Мамая, якого депутати звільнили у відповідності до закону двома третинами голосів. І, звісно, є питання – чи буде поширено цей приклад далі, зокрема, в нашому місті?

Передмова тут одна: і колишній мер Полтави Мамай, і наш мер Малецький  є вихідцями кишенькових бізнес-партій, створених для виборів: полтавської - «Совість України», кременчуцької – «Поруч».

Дії обох градоначальників практично однакові. Наш міський голова не менше порушує Закони України й ще більше підвищує тарифи на компослуги, ніж це робив його «полтавський брат» по  керівному кріслу. Щодо неспроможності нашого мера зробити щось з екологією, то тут усі питання зайві.

Однак у Кременчуці інша ситуація з депутатами й тут усе складніше. Наші депутати більше інтегровані в свій бізнес, пов'язаний з міським бюджетом – будівництвом, ремонтом, торгівлею та наданням послуг і, звісно, ніхто не стане кусати руку, яка дає їсти, тобто гроші або можливості їх заробити на бюджетній сфері.  

Усе це дає можливість нашому міському голові Віталію Малецькому не оглядатися назад і не міркувати, порушує він закони чи ні.

Це за нього робить СБУ, працівники якого проводять обшуки в мерії.

Натомість нерви нашому меру роблять тільки громадські активісти, які увесь час висловлюють градоначальнику претензії стосовно низької якості життя в Кременчуці, та його кума, депутат міськради Оксана Піддубна.

Звідси й відсутність очікувань на будь-які зміни в нашому місті. А от чи будуть зміни після нових виборів, які відбудуться наступного року, – сказати поки що неможливо.

В усякому випадку сітку купівлі голосів виборців за гроші, ціни на вибори за один голос у Кременчуці ніхто не скасував.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1411 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2402 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3027 0