Новини з 1996 року

У судах Кременчука мають з’явитися «baby room» і кімната «маленький свідок»

Іона Харченко 11 липня 2019 16:00 97 0

Українські суди хочуть пристосувати до потреб відвідувачів з дітьми.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів. Одна з пропозицій змін, яка наразі вивчається, – адаптувати будівлі та приміщення судів до потреб відвідувачів з маленькими дітьми. Мова йде не лише про облаштування дитячої ігрової зони (baby room) в публічному просторі судів, а й проектування окремої кімнати – «маленький свідок» для неповнолітніх учасників судового процесу, яким іноді необхідно надавати свідчення в ході судового засідання.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні в чинних застарілих нормах щодо проектування судів відсутні будь-які вимоги для влаштування зручностей чи окремого простору для відвідувачів з маленькими дітьми. А це потрібно робити. Більш того, в чинному ДБН не враховуються випадки, коли учасниками судового процесу можуть бути діти та вони мають надавати свідчення. А для якості й ефективності цих свідчень, звичайно, дитині потрібна сприятлива та дружелюбна атмосфера, правильне налаштування. Щоб вона не відчувала себе боязно чи погано. Тому зараз, оновлюючи ці норми, одна з пропозицій – обов’язково передбачати окрему дитячу ігрову зону в публічному просторі судів – baby room, та окреме приміщення для надання свідчень неповнолітніми свідками», – зазначив він.

Наразі фахівці та експерти аналізують закордонний досвід у тому, якими повинні бути ці приміщення, їх розміри, вимоги до облаштування та обладнання. Наприклад, у судах Польщі кімнати для надання свідчень неповнолітніми свідками проектують з непомітними відеокамерами, мікрофонами та спеціальним дзеркальним вікном, яке веде в залу судових засідань. Найголовніше завдання цих кімнат – насамперед уникнення психологічних травм у дітей у ході судових справ. Тому вони проектуються максимально комфортними, простими та зовсім не нагадують судову установу.

Раніше Лев Парцхаладзе повідомляв, що Мінрегіон планує вивчити доцільність проектування в будівлях судів публічного простору (холів, вестибюлів, вхідної групи тощо) у форматі open space.

Довідково

ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 261 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 440 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 649 0