Новини з 1996 року

У суді Гадяча втретє змінюють покази при відсутності доказів. Суд над кременчужанами сьогодні

Олександр Курилов 24 жовтня 2019 19:34 1472 0

У суді Гадяча сьогодні тривав розгляд справи щодо факту вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва.

А відмінність цього розгляду від тих, що вже були, – сьогодні говорили про нові покази ще вчора обвинуваченого, а нині практично представника з боку прокуратури Полтавської області Пасічного.

І зрозуміло, про що говорив цей чоловік, який підтримує версію прокуратури, яка в обмін фактично вивела його зі справи, що розглядається вже п’ять років і під час розгляду якої без жодних доказів взагалі утримується під вартою директор телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.  

Уже майже свідок Пасічний викладав чергову «правильну» версію того, що сталося в Кременчуці у 2014 році. Але.

Він міняє свої покази вже втретє й це ставить під сумнів усе, що говорив як раніше, так і все, про що говорить сьогодні, й на цьому наголошують захисники обвинувачених.

До цих нових протоколів свідка-обвинуваченого Пасічного, якими сьогодні заміняли протоколи попередні, прокурори додали ще й відео цього ж допиту.

І зрозуміло, чому це відео виправленого допиту додали.

Судова справа, в якій начебто намагаються засвідчити справедливе правосуддя, навіть із тим, що одного з обвинувачених відпустили на свободу в обмін на потрібні прокуратурі слова, більш переконливою не стала, навпаки.

Усе впирається у відсутність доказів, які намагаються замінити новим відео з допиту, замість такого ж відео з допиту, але попереднього.

Звідси й усе інше, що було сьогодні на судовому засіданні в Гадячі, в якому обвинувачені брали участь через інтернет із Полтавського СІЗО.

Вони самі попросили проводити суд через інтернет-конференцію, бо знаходяться в СІЗО вже шостий рік поспіль і через це у всіх проблеми зі здоров’ям. Тим більше, що довіри до нинішнього суду, який виконує всі вказівки прокуратури, немає ніякої.

Одне з питань, яке сьогодні розглянули в суді, – це продовження термінів тримання під вартою для обвинувачених іще на 2 місяці.

Але цього разу з уст адвокатів і їхніх підзахисних лунали слова, що вони не вірять, що суд до них прислухається, все ж таки зважить, що доказів у справі немає, ніхто й нікуди не втече й  змінить їм тримання під вартою на домашній арешт.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 131 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3841 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 190 0