Новини з 1996 року

У суді Гадяча сьогодні розповіли, як робитимуть кременчужан винними у вбивстві, якого ті не скоювали

Олександр Курилов 15 жовтня 2019 20:59 1455 0

Надалі суд Гадяча, де вже більше року, а загалом усе триває більше 5 років,  розглядають справу кременчужан, яких бездоказово обвинувачують за фактом убивства колишнього міського голови Бабаєва та судді Лободенка, суттєво прискориться.

А для такого прискорення застосують для доказів  не лише кросівки одного із затриманих, які нібито 5 років лежали на смітнику в посадці, але після цього їх знайшли, й не лише переламані на чотири частини невідомі автомобільні номери, які теж представники прокуратури недавно знайшли в болоті через 5 років після того, як їх нібито туди вкинули.

Усе простіше.

Головним у цьому прискореному судовому розгляді, який ми будемо спостерігати, стане один з обвинувачених по цій же справі, який через 5 років змінив свої покази й тепер свідчить на боці прокуратури.

А чому він свідчить і як за все його відзначать – говорили сьогодні в суді Гадяча, на підготовчому засіданні стосовно окремої судової справи, де головним фігурантом  став обвинувачений Пасічний, стосовно якого раніше Європейський суд виніс ухвалу щодо надмірного тримання під вартою.

Отже, сенс того, про що на суді говорили, – такий.

Цей чоловік, який до цього 5 років поспіль від усього відхрещувався, тепер уклав угоду з прокуратурою, в якій визнав себе винним і відносно нього сторона обвинувачення презентувала новий обвинувальний акт та виокремила все в окрему кримінальну справу.

А по цій справі громадянину Пасічному, нині ще обвинуваченому, але вже більше свідку, який «допомагав у визначенні шляхів від’їзду та приїзду», прокуратура просить  покарання у вигляді 10 років обмеження волі без конфіскації майна.

Але враховуючи те, що за законом Савченко, коли один день у СІЗО рахують за два, він своє вже відсидів і вийде на свободу, термін його ув’язнення - завершився.

Але вийде на свободу він тільки після того, як завершиться суд у Гадячі стосовно факту вбивства екс-мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка.

А до цього часу він буде під  цілодобовим  домашнім арештом і свідчитиме проти інших затриманих на боці прокуратури.

І ось навколо цього – сьогоднішнє судове засідання в Гадячі, коли на суді запитували представників сторони постраждалих, чи погоджуються вони на таку угоду прокуратури з обвинуваченим Пасічним і чи не мають вони нічого проти такого рішення.

Представники постраждалих нічого проти такого рішення суду й такого плану прокуратури не мали.

Єдине, що не вирішили одразу, чи варто до остаточного рішення суду по кременчуцькій  справі  відпустити вже фактично свідка Пасічного. Але вирішили не ризикувати й чоловіка з-під домашнього арешту не випускатимуть, щоб не дай Бог не посипалася ця «нова доказова база», яку зліпили з нічого за останні три місяці.

Інше – про те, що ми вже чули: що в автомобілі цього чоловіка знайшли саморобний патрон калібром 5,6 міліметрів і що за вбивство екс-мера Кременчука затримані отримали 10 тисяч доларів США, а всього повинні були отримати 60 тисяч.

Ще – про те, що раптове зменшення покарання для Пасічного обумовлено істотним зменшенням ступеня важкості.

Загалом цікаво було дивитися на адвоката Кононенка, який під час суду виголошував свою промову для двох спеціальних телекамер і говорив про вже другорядну роль обвинуваченого, якого планується випустити на свободу з-під цілодобового домашнього арешту.

Але випустять його  не одразу, але тільки після того, як чоловік виконає свою частину угоди перед прокуратурою – підкріплюватиме своїми виступами сторону обвинувачення, тобто наговорюватиме на інших затриманих, які перебувають під вартою в СІЗО.

А наговорювати доведеться багато, бо поки що можна було чути про гроші, які комусь передали в якийсь день, але в який день - встановити не вдалося, чи ще щось таке, що теж точно встановити не вдалося.

Про що слід додати, так це про версії й 60 тисяч доларів США, які нібито обіцяли затриманим.

Із цього приводу пригадалася інша версія, за якою було вбито колишнього мера Кременчука.

А в тій версії, яку прокуратура перевіряти не стала, все починалося з 30 мільйонів гривень, які колишній мер позичив і якого було вбито за два тижні до дати повернення цих коштів. І чомусь так здається, що 30 млн грн - це набагато більше міфічних 60 штук баксів, які хтось комусь нібито обіцяв.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді за фактом убивства екс-мера Кременчука розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3520 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 112 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 306 0