Новини з 1996 року

У суді Гадяча - не правосуддя, а гра в одні ворота. Суд над кременчужанами сьогодні продовжено

Валерія Макряшина 10 жовтня 2019 17:20 1303 0

Сьогодні, 10 жовтня, після тижневої перерви в Гадяцькому районному суді продовжився розгляд справи стосовно двох резонансних убивств, які трапилися у 2014 році в Кременчуці і в яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачено порядних людей. Серед затриманих у холодних стінах СІЗО перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших, є необгрунтовано тривалим. 

Нагадаємо, під час минулого судового розгляду сторона обвинувачення забажала виділити в окреме кримінальне провадження справу свого нового підопічного, так званого протеже - Ігоря Пасічного, який після "профілактичних" бесід із прокуратурою пішов на угоду з ними.

Ця угода передбачала не тільки згоду співпрацювати з прокурорами, а й згоду давати об'єктивно сумнівні покази в залі суду, що дуже далекі від істини. І ці сумнівні розповіді щоразу стерпно "куштують" бранці Феміди й здається, що вони добре смакують суддям...

І це гра в одні ворота, коли прокурори мають усе, а затримані позбавлені елементарного права на захист, права на об'єктивний розгляд тощо. 

Попри те, що на 6-му році поневолення взялися по-новому писати обвинувачення кременчужанам і цей новий обвинувальний акт прямо "цвіте й пахне" грубими фальсифікацями, прокурори витягли з теки ряд важливих документів, які стосуються Ігоря Пасічного.

Його зробили жертвою обставин і навіть змінили йому обвинувачення на значно м'якше. 

Повертаючись же до сьогоднішнього засідання, то після тригодинного перебування в нарадчій кімнаті колегія суддів повідомила учасникам судового процесу, що затверджує новий, поданий прокурорами, відокремлений обвинувальний акт стосовно Ігоря Пасічного, за появи письмової згоди самого Ігоря Пасічного з прокуратурою.

Інше, чим зайнялися судді, - почали досліджувати докази від адвокатів і цим продовжать займатися вже завтра, після продовження засідання.

А поки що підсумок один - актом обвинувачення крутять, його переписують, як хочуть, і з правосуддям це ніяк не узгоджується. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді за фактом убивства екс-мера Кременчука розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1237 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1890 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2389 0