Новини з 1996 року

У справі травмування Каті Чесак у дитячому садку поставили крапку? За ґрати ніхто не сів

Валерія Макряшина 18 квітня 2019 16:15 1707 0

Автозаводський районний суд Кременчука розглянув кримінальне провадження відносно вихователя та завідувачки навчального закладу "Ясла-садок №34" (вул. Петровського, 114а) Кременчуцької міської Ради.

Згідно з протоколом, який оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень, вихователя та завідуючу даним закладом звинувачують у неналежному виконанні обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей.

Так, 23 липня 2015 року, о 11:15, вихователька, перебуваючи на своєму робочому місці, за розкладом вивела зведену групу вихованців на прогулянку на ігровий майданчик групи «Барвінок».

Під час навчально-виховного процесу, проведення ігор з дітьми громадянка залишила останніх без нагляду, в результаті чого дівчинка Катерина Чесак, перебуваючи поза її наглядом, впала на стільчик і вдарилася об металевий болт. Внаслідок падіння на металевий болт дитина отримала тілесне ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, струсу за забиття головного мозку, імперсійного перелому лобної кістки справа, рани на лобі.

Обвинувачена пояснила суду, що стався нещасний випадок. За її словами, дійсно, того дня вона вивела 22 вихованців на прогулянку, яка проходила на ігровому майданчику. Всі вихованці знаходились у її полі зору. Вона побачила, що малолітня дитина травмувалася й відразу ж віднесла її на руках до медичної сестри. Потім поїхала в лікарню, цікавилася станом здоров'я у батьків як безпосередньо після травмування, так і після того. Надала посильну матеріальну допомогу. Вважає, що належно виконувала свої професійні обов'язки.

Незважаючи на це, її вина підтверджується зібраними доказами, зокрема показаннями потерпілої. За словами дитини, вона знаходилась у дитячому садку на занятті, яке проходило на столику зі стільчиками. З іншою дічинкою вони пішли за павільйон, коли поверталися назад, вона зупинилась біля столика, а інша дівчинка її штовхнула, внаслідок чого вона впала на пісок та вдарилась головою об спинку стільчика, з якого сторчав болт.

Розглядав суд й інші докази, зокрема показання начальника Департаменту освіти, який надав свідчення, що за фактом пригоди була створена комісія. Результатами розслідування було встановлено, що травмування дитини - це нещасний випадок.

"Предмет, об який травмувалася, визначити неможливо. Відповідна документація з техніки безпеки була. ДНЗ №1 - кращий у місті базовий заклад. Надав позитивну характеристику завідуючій. Завідувач ДНЗ не втручається в конструкції, їй неможливо це зробити... Ігрові майданчики в ДНЗ побудовані відповідно до Державних будівельних норм. Не було вказівок переобладнувати, знімати їх тощо", - зазначено в показах Геннадія Москалика.

Батьки, зокрема члени батьківського комітету, зазначають, що, як їм розповіли діти, - все було тихо, вихователь займалася хлопчиком, який повиснув на райдузі. Інші діти гралися, а дівчинка впала сама. Втім обставинами, що обумовили настання нещасного випадку, є відсутність контролю з боку вихователя, яка повинна стежити за діями дітей під час перебування їх на прогулянці та й взагалі. 

Завідувачка теж свою провину не визнала, незважаючи на те, що відповідає за технічний стан усіх столиків та гойдалок на території дитячого закладу. А так, згідно з висновком експертизи, причиною нещасного випадку, що стався 23.07.2015 року з дитиною, є наявність на ігровому майданчику закладу обладнання (столика зі стільцями), конструкція якого не відповідала вимогам безпеки до обладнання дитячих ігрових майданчиків.

Також на засіданні сторона потерпілої висунула цивільний позов у інтересах малолітньої дитини про стягнення з дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Кременчуцької міської ради Полтавської області 605105,40 грн на відшкодування матері даної шкоди та 2 000 000 грн - моральної шкоди. 

Цивільний відповідач - Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради просив суд відмовити в задоволенні вищевказаного позову.

Зважаючи на всі зібрані докази, суд вирішив визнати жінку-вихователя дитячого садка винуватою у вчиненні кримінального правопорушення та призначити їй покарання у вигляді одного року іспитового строку. Завідувача дитячого закладу "Ясла-садок №34" суд виправдав. 

Позовні вимоги, які діють в інтересах дитини, Автозаводський районний суд задовольнив частково.Таким чином дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) Кременчуцької міської ради Полтавської області повинен сплатити потерпілій стороні 57 188,67 грн матеріальної шкоди та 1 000 000 грн моральної шкоди.

Також з даного закладу суд постановив стягнути на користь держави судові витрати за проведення судової психологічної експертизи в розмірі 14 300 грн.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2330 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 94 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 267 0