Новини з 1996 року

У рейтингу "Розбудова прозорості в містах України" Кременчук з 8 місця впав на 13

Ксенія Омельченко 14 червня 2018 13:03 480 0

За останньою інформацією, міжнародна організація Transparency International у рамках проекту "Розбудова прозорості в містах України" дала Кременчуку 13 місце зі 100. Минулого року цей показник був значно вищий - 8 місце.

Чому ж так сталося? 

Щоб пояснити ситуацію, активісти «Кременчуцького антикорупційного центру» проаналізували статистичну фінансову звітність комунальних підприємств Кременчука, викладену на сайті Кременчуцької міської ради. 

Виявилось, не оприлюднюють звітність КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва», комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», комунальні заклади культури і відпочинку «Міський сад» та «Парк Крюківський» тощо.  Крім того, є група комунальних підприємств, які підійшли до публікації звітності за принципом «Хочу-публікую». Зрештою, лише 11 комунальних підприємств Кременчука вчасно публікують різні види звітності. 

І це при тому, що сьогодні децентралізація набирає обертів, роль умовного «центру» зменшується, а роль громади повинна зростати. Для цього громадянам потрібен повний доступ до документації, що передбачено ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Однак наскільки відповідально до цього Закону ставляться керівники комунальних підприємств, які утримуються за наші податки, можна побачити на таблиці.

Фото Кремінь.Антикор.

"Антикорівці" зазначають також, що життя - це рух. Якщо руху вперед немає, то в результаті можна чекати падіння. І в загальнодержавних рейтингах, таких як  "Розбудова прозорості в містах України", також.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись