Новини з 1996 року

У разі пожежі - бігати з рупором і горлопанити. Перевірка ліцею №17 у Кременчуці. ФОТО та ВІДЕО

Валерія Макряшина 22 січня 2020 16:10 1240 0

У Кременчуці тривають перевірки закладів освіти як об'єктів із масовим перебуванням там людей, а особливо дітей. Наші рятувальники перевіряють, чи дотримуються ці установи правил пожежної безпеки. Нарешті черга дійшла до скандального ліцею №17 "Вибір" ім. Н.Г. Неленя, який знаходиться по вулиці Тараса Бульби, 14. 

Сьогодні, 22 січня, співробітники міськрайонного управління ДСНС Ірина Сушко та Руслан Гордієнко перевірили наявність та справність у закладі первинних засобів пожежогасіння, зокрема комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, утримання в належному стані шляхів евакуації з приміщень навчального закладу тощо. 

 

 

Крім цього, було перевірено стан утримання електрогосподарства, забезпеченість об'єкта протипожежним водопостачанням, а також наявність і працездатність усіх систем протипожежного захисту.

Перевіряючих директорка ліцею Валентина Марченко разом зі своєю могутньою "групою підтримки", до складу якої увійшли завучі та вчителі, зустріла радісно. Варто відмітити, що перевірка навчального закладу пройшла повністю під контролем останніх, бо серед перевіряючих були журналісти деяких місцевих видань, яким, як показує практика, в цьому закладі не дуже раді. 

Втім обійшлося все сьогодні без конфліктів та ексцесів. Таке не може не радувати. Засмутитися керівництво ліцею №17 сьогодні змусила хіба що тверда четвірка, яку Ірина Сушко поставила закладу на кінець перевірки. Бо недоліки в ліцеї №17, на жаль, є, і вони не ліпші, ніж у школі №18, яку перевірили рятувальники 15 січня.

Головний плюс - наліпки, головний мінус такий, як, імовірно, в усіх навчальних закладах Кременчука - відсутня автоматична пожежна сигналізація, тож якщо не дай Бог пожежа, то прийдеться вчителям бігати по поверхах та голосно кричати (можна купити рупор).

При вході до кожної класної кімнати в навчальному закладі на дверях є спеціальна різнокольорова наліпка "Куточок пожежної безпеки" з планом евакуації (відповідно до поверху її розміщення) та загальними правилами, що робити в разі пожежі, куди бігти тощо.

 

 

До речі, всі запасні виходи з ліцею №17 на момент перевірки були відчинені, що, безперечно, є великим плюсом. 

 

 

Майже на кожному поверсі в закладі є червоненькі вогнегасники, але деякі з них, як зазначила Ірина Сушко, замалі для площі, де вони розміщені. Вогнегасники всі сертифіковані й у справному стані. В закладі є і 3-кілограмові, і 5-кілограмові первинні засоби пожежогасіння.

Але зауважимо, що їх бракує. Наприклад, у тому ж приміщенні шкільної їдальні, куди, до речі, колись не впускали журналістів. Їх там лише два, маленьких. Більш того, працівниці харчоблоку не вміють ними користуватися (можливо, нерви?).

Дане питання, таке як повторний інструктаж персоналу, керівництво закладу взяло під особистий контоль, хоча не всім той інструктаж повторний потрібен, наприклад учительці англійської мови, яка чітко перед учнями в класі розповіла, як працює вогнегасник і як ним користуватися. 

Із рукавами, що знаходяться всередині великих ящиків, також усе в закладі більш-менш гаразд, втім до самих ящиків були зауваження, наприклад, вони були не прозорими і без отворів, а такі повинні бути для хорошої вентиляції. Зауваження були й до дверей, які не зовсім відповідають нормі. 

Далі у відео: 

 

P.S  Багатьом громадянам дуже цікаво, чому пожежне відро має форму конуса. На це питання відповіли сьогодні представники міськрайонного управління ДСНС, і виявляється, причина не одна й навіть не дві: 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 96 0
Підняти вітрила! У День міста у Кременчуці пройшов парад вітрильників. ФОТО 149 0
Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 216 0