Новини з 1996 року

У "Майстерні міста" підбили підсумки. Тож які парки рятуватимуть?

Ксенія Омельченко 27 червня 2017 17:20 686 0

Сьогодні, 27 червня, з 10 до 12 години, у павільйоні біля літньої сцени парку культури і відпочинку «Придніпровський» проходила фінальна презентація "Майстерні міста" в Кременчуці. Під час презентації були представлені результати шестиденної роботи активістів міста за напрямками: 

- розбудова зв’язків у громаді міста; 
- концепція програми розвитку рекреаційних зон міста; 
- 3д макети 3 рекреаційних зон міста на основі запитів мешканців Кременчука щодо їх функціональності.

За результатами роботи "Майстерні", у павільйоні була оформлена виставка з результатами мапування, яка вже сьогодні має бути передана дитячій бібліотеці як експонати виставки.
 

Читайте також: Kremen' Holiday Market 3: кременчужан запрошують на фест
 

Також ГО "Культурний діалог" розробили детальні 3д моделі трьох зелених зон Кременчука, які і мають вдосконалюватися в першу чергу. До трьох щасливчиків потрапили парк "Воїнів-Інтернаціоналістів", що на Молодіжному, парк "Юність" у Крюкові, а також зелена зона на Ревівці.

Саме за ці зони найактивніше голосували містяни. Звісно, можна погодитися з думкою про те, що результати проекту є відносно викривленими. Але ж ніхто не заважав іншим депутатам зробити так само, як і Терещенко: зібрати людей, проінформувати їх, пояснити, чому це важливо для людей. І тоді, можливо, результати були б зовсім інші.

З іншого боку, результати проекту втішають. Адже сумно бачити відсутність базової інфраструктури у парку на Сталінграда, де на прохання мешканців можуть з'явитися туалети, джерела води, а також сцена. До речі, за словами архітектора проекту Дар'ї Корби, сцена там уже є, і потрібно лише привести її до ладу. 

Більше роботи потрібно провести з Ревівкою. Територія, яка потенційно може стати зоною відпочинку місцевих, частково заболочена, але має вихід до води. Як було видно з 3Д моделі, люди разом з акивістами бажають зробити там щось подібне до набережної.

Читайте також: Страсті по Реївці: чи з'являться у районі зони відпочинку?
 

Щодо парку "Юність", то слід відзначити, що на даний момент там парк більше схожий на ліс. З одного боку, це непогано, люди вже витоптали там доріжки і заклали гарний початок до перепланування території. Доріжки, які перетинають повністю парк, ведуть до своєрідного центру.

Та чекати від місцевої влади впевнених кроків, здається, марна справа. Такої ж думки і єдиний зацікавлений у проекті депутат - Денис Терещенко. За його словами, він буде добиватися створення найкращих умов на Ревівці. Інші ж райони мають своїх депутатів, і їхнє благополуччя у руках людей, яких вони обрали. 

Читайте також: 1 липня у Кременчуці – виставка птахів. Декоративних та рідкісних з Німеччини вже везуть

З досвіду львів'янок Наталі Тарнавчик та Уляни Вдовичин, проекти "Майстерні" у їхньому місті втілювалися в життя протягом року як мінімум. Інколи це займало більше трьох років. Тож казати, що проект одразу почне втілюватися у  Кременчуці, доволі складно.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2575 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2585 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3815 0