Новини з 1996 року

У противників будівництва Собору у Кременчуці немає віри в правильності свого протесту

Олександр Курилов 10 вересня 2018 17:30 2423 0

Будівництво Собору Помісної Української Православної церкви, яке почнеться в Кременчуці на площі Перемоги практично одночасно з отриманням Томосу про автокефалію від Константинополя, обійдеться без протистояння й ворожнечі.

Бо в противників цього будівництва, які так про себе заявляють, немає віри в правильності свого протесту.

Відповідну точку зору оприлюднив керівник громадської організації «Духовна застава», священик Української православної церкви Київського патріархату Анатолій Куліш.

Пише він у соціальних мережах таке.

«Вчора в Кременчуці мав відбутися мітинг проти будівництва Свято-Успенського собору на його історичному місці - площі Перемоги.

Проте мітингувальники злякалися дощу й свою акцію перенесли. 
Я пригадую 2013 рік, 29 серпня. Тоді вчетверте (якщо мені не зраджує пам'ять) ми звершували Літургію біля комплексу пам'ятного Хреста, яку незмінно очолював владика Федір. Дощ лив, як з відра.

Але молитва відбулася, не зважаючи на погодні умови.

Я пам'ятаю тоді, як жартували священики, що це Господь нас щедро поливає своєю благодаттю.

:) Ми стояли повністю мокрі, проте натхненні. І ще декілька разів Богослужіння там відбувалося в дощову погоду. Проте воно ВІДБУВАЛОСЯ!!!» - зазначає користувач Інтернету й додає.
«Це я до чого. Якщо людина має віру в те, що вона робить, то ніякий дощ їй не заважає. А коли людина керується усім, чим завгодно, але лише не вірою у власні переконання, - їй заважатиме все: невдалий час, погана погода і мігрень. Аналізувати вам…» - говорить Анатолій Куліш.

Слід додати, що за прийнятим на останній сесії рішенням депутати Кременчуцької міськради дозволили будівництво Собору на його історичному місці – на площі Перемоги, на якій він стояв до 1943 року.

Противники будівництва вже провели свій мітинг, на якому було присутні близько 30 осіб, і розмістили петицію на сайті міськради Кременчука та Президента України.

Кількість підписів противників будівництва  з часу оприлюднення петиції (14 серпня) досягла  400 осіб.

Останнє, про що слід додати, – це про історію (провидіння, Всевишній... називайте це, як хочете), яка інколи показує дива.

І тут можна згадати не лише про історію Савла, який боровся з християнством і в результаті став Святим Павлом.

Є й ближчі до нас кременчуцькі приклади й вони такі.

Питання будівництва Собору (біля площі Перемоги) в Кременчуці порушується з 1993 року представниками УПЦ КП нашого міста.

За цей час священики  Київського патріархату пропонували різні варіанти розміщення споруди.

Зокрема, збудувати Собор на алеї в парку «Придніпровському» чи замість демонтованого пам’ятника Леніна й ніколи не просили про саму площу.

Навпаки, нинішній склад міськради дозволив будувати храм, який має стати окрасою Кременчука, тільки на його історичному місці - на самій площі Перемоги, поряд з міськвиконкомом.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 729 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 892 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1250 0