Новини з 1996 року

У Полтавському районному суді сьогодні продовжено розгляд справи обвинувачених кременчужан

Олександр Курилов 09 січня 2018 20:57 334 0

У Полтавському районному суді сьогодні продовжилося підготовче засідання з розгляду обвинувачення підозрюваним, яким інкримінують убивство колишнього міського голови Кременчука Бабаєва.

Серед тих, кому інкримінують скоєння злочину, жодних доказів при цьому не наводячи, - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник. 

За тим, що повідомляє «Програмі плюс» журналіст телекомпанії «Візит» Євген Бодаква, адвокати підзахисних у рамках підготовки до початку слухань оприлюднювали клопотання.

Тож перше таке – про відвід колегії суддів (вважається, що за нинішньої ситуації будь-який суд Полтавської області буде під владним  тиском у цій справі), однак судді робити відвід відмовилися.

Натомість клопотання захисту щодо розгляду справи судом присяжних – затверджено.

Підготовче засідання буде продовжено завтра й мова піде ще про одне клопотання адвокатів, у якому вони наполягають на поверненні обвинувального акта, складеного з помилками, до прокуратури.  

Як повідомляла раніше «Програма плюс», 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у  Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури на виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Тепер ця справа розглядається вже в Полтавському районному суді.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись