Новини з 1996 року

У Полтавській ОДА розповіли, як безкоштовно дізнатися, чи хворіли ви на коронавірус

Олексій Ващук 19 січня 2021 17:45 379 0

Перевірити себе на наявність коронавірусу можна не лише за власні гроші, а й за власну кров.

Про це інформували у пресслужбі Полтавської ОДА.

Безкоштовно пройти тест на те, чи є ви носієм коронавірусної хвороби, доволі легко. Для цього просто необхідно стати донором крові.

Вся донорська кров, як розповіли у пресслужбі ОДА, ще з кінця грудня минулого року обов’язково перевіряється на наявність антитіл класу IgG до SARS-CoV-2 (вірус COVID-19). Вони виробляються організмом після перенесеної коронавірусної інфекції.

«Раніше ми безкоштовно перевіряли донорську кров на наявність гепатиту В і С, ВІЛ-інфекції та сифілісу. Відтепер на виконання постанови Кабміну № 965 «Деякі питання реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2» тестуємо і на коронавірус. Якщо донор уже перехворів коронавірусом, його плазму заморожуємо, і в майбутньому її забиратиме виробник для виготовлення гіперімунного імуноглобуліну, що використовують у лікуванні COVID-19», - розповідає головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков.

Тестують кров донорів методами ІФА та ІХЛА, а по результати можна приходити вже наступного дня.

Крім того, донор може дізнатися і про наявність або відсутність у себе одразу чотирьох різних інфекцій, але яких саме - не зазначається. До того ж кров донора може по-різному врятувати комусь життя. Якщо кров здорова, її можуть перелити тим, хто потребує. Якщо ж у крові знайдуть антитіла коронавірусу, то її відправлять на виробництво препаратів проти хвороби.

Збільшення зацікавленості у здачі крові – така собі мета такого тестування.

Здати кров можна не лише в Кременчуці, а й у інших містах Полтавщини, таких як Полтава та Лубни. За місяць тестувань було досліджено кров 613 донорів, з яких 186 осіб, а це приблизно 30%, як виявилося, вже перехворіли на коронавірусну хворобу. В них виявили ті самі антитіла. Можливо, що приблизно третина всього населення Полтавщини вже перехворіла на COVID-19.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1515 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1861 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2224 0