Новини з 1996 року

У Полтавській області зафіксовано спалах АЧС

Ксенія Омельченко 07 жовтня 2016 09:11 663 0

У Полтавській області зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС).

Про це йдеться у повідомленні Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, передає РБК-Україна.

Повідомляється, що в Гадячі, в школі-інтернаті ім. Кочергіна зареєстрована загибель двох поросят. При дослідженні відібраних проб встановлено діагноз африканської чуми свиней.

Також повідомляється, що в інтернаті є 34 свиней, у місцевих мешканців - близько сотні. В осередку захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 6 жовтня було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.


За рішенням комісії, у зв’язку з введеним карантином заборонено по місту Гадячу (зона ризику) торгівлю в несанкціонованих місцях та на стихійних ринках. У зоні захисту - по Гадяцькому району (в радіусі 20 км) вирішено провести огляд та вакцинацію поголів’я свиней.

Довідка: з початку 2016 року в Україні зареєстровано 55 випадків АЧС, у тому числі в Полтавській (4 випадки), Одеській (15), Житомирській (1), Кіровоградській (3, Сумській (5), Чернівецькій (1), Миколаївській (9), Чернігівській (2), Черкаській (1), Рівненській (3), Волинській (4), Вінницькій (1), Харківській (5) та Хмельницькій (1) областях. Станом на 06.10.2016 залишилося 30 неблагополучних пунктів по АЧС. У 2016 році на території Полтавської області зареєстровано 5 випадків АЧС.
 

Теги: ачсафриканська чума свинейгадяч

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 266 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 369 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 506 0