Новини з 1996 року

У «Полтаваобленерго» й міськвиконкомі пояснили, чому людям відключать гарячу воду. Бо конфлікт

Олександр Курилов 07 червня 2018 15:05 1568 0

З 10 червня, а це неділя, більша частина Кременчука -  центр міста, Нагірна частина, центральна, Молодіжний, квартал 304, 278, будинки на вулиці Київській… – залишаться без гарячої води.

Останню буде відключено, аж поки міськвиконком (комунальне підприємство «Теплоенерго») не візьме на себе функцію постачальника гарячої води.

А наступною після цього, ймовірно, доведеться забирати на баланс міста абонентську службу ПАТ «Полтаваобленерго».

Це сайт енергетиків обленерго,  на якому вони оприлюднили пояснення, чому вирішено відключити гарячу воду. Тож  «електричний» аргумент - такий.

Що говорять у «Полтаваобленерго»?

А відповідь на це запитання компанія оприлюднила й пояснення досить прості.

«Більше 56 тисяч мешканців міста Кременчука отримують гарячу воду від джерела Кременчуцька ТЕЦ ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО». Підприємство забезпечує цим благом цивілізації лівобережну частину міста.

Але з 10 червня 2018 року компанія більше не має правових підстав бути постачальником гарячої води. З цього дня вводиться в дію нова редакція Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до ст. 6 Закону, «послуги з постачання гарячої води може надавати лише суб’єкт господарювання, який є власником (або володіє і користується на інших законних підставах) теплової, тепловикористальної або теплогенеруючої установки, за допомогою якої виробляє гарячу воду».

ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» не має власного обладнання для підігріву холодної води. На даний час він здійснюється на квартальних ЦТП, що належать КП «Теплоенерго», тобто на тепловому обладнанні іншого суб’єкта господарювання.

Саме це є причиною того, що ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» більше не може бути виконавцем послуг з постачання гарячої води в місті Кременчуці. Тому з 10 червня 2018 року Товариство розпочинає процес припинення виконання ним функцій постачальника гарячої води.

Натомість законні підстави для цього залишаються за КП «Теплоенерго», на балансі якого знаходяться квартальні ЦТП та внутрішньоквартальні теплові мережі.

Ми прагнемо зробити все необхідне, щоб споживачі не відчули змін. Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішення питання водопостачання належить до відання виконавчих органів сільських, селищних і міських рад. Тому без втручання місцевої влади, яка має законодавчо визначити виконавця послуг, є великий ризик, що споживачі, які отримують гарячу воду від джерела Кременчуцької ТЕЦ, залишаться без неї».

У міськвиконкомі не знають, як реагувати

Натомість уже в Кременчуцькому міському виконавчому комітеті, де три роки поспіль ведуть війну з ПАТ «Полтаваобленерго», не знають, як на таку заяву енергетиків реагувати.

Той, хто має знати, – міський голова Віталій Малецький сьогодні перебуває у відпустці й повернеться з неї, коли люди вже звикнуть жити без гарячої води – 14 червня.

Тож наш градоначальник нічого не коментує, а єдиний, хто щось говорить і то -  неофіційно, це депутат міськради Ульянов.

Та, крім пояснення, що ПАТ «Полтаваобленерго» «черговий раз вирішило пограти м'язами»  й тому буде відключення, в його коментарі мало корисного.

Єдине, що обранець кременчужан підтверджує, що справді нині діє новий закон «Про житлово-комунальні послуги», за який наш нардеп Юрій Шаповалов голосував.

Однак у цьому законі є прогалина у визначенні того, хто є виконавцем послуги постачання гарячої води. Й тут радник мера апелює, що в законі написано «або».

Тобто виконавцем послуги є той, хто має теплогенеруючу установку (ТЕЦ "Полтаваобленерго"), або той, хто має тепловикористальну установку.

Далі – все зупиняється. Енергетики вважають одне, а в міськвиконкомі наполягають на своєму.

Звісно, можна було б почекати, поки це питання з’ясують, а учасники суперечки звернуться в Антимонопольний комітет.

Але насправді все буде гірше й про це депутат міськради Руслан Ульянов повідомляє у соціальних мережах.

І пише він так:

«Тому визначення виконавцем послуг КП «Теплоенерго» є можливим не в ультимативній формі, а внаслідок переговорів, за якими слід визначити умови виконання таких послуг, технічні аспекти тощо. Заодно й вирішити одночасно питання про сплату з боку ПАТ «Полтаваобленерго» боргу в розмірі близько 30 млн гривень, які вони заборгували комунальному підприємству КП «Теплоенерго» на додачу до 10 млн, які заборгували КП «Благоустрій Кременчука» за користування мережами в 2015 році і які вже присуджені судом».

Висновок тут дуже простий – ціна питання від енергетиків, якщо вони справді хочуть віддати місту справу постачання гарячої води, – 40 мільйонів гривень.

Але друге – ще гірше. З того, що було вчора в гарячому водопостачанні, – громадяни платили за гарячу воду за лічильником або соціальною нормою.

Натомість радник мер Ульянов пише ось таку фразу:

«Споживач оплачує за гарячу воду на рахунки ПАТ «Полтаваобленерго», а останнє сплачує КП «Теплоенерго» за транспортування теплової енергії до теплового пункту та має оплатити КП «Кременчукводоканал» за холодну воду, яку використав для виробництва гарячої води». У цьому реченні нічого «Програму плюс»  так не дивує, як слова адвоката: «має оплатити за холодну воду, яку використав для виробництва гарячої води».

Але ж, пане адвокате, вам нагадати, скільки в Кременчуці коштує кубічний метр гарячої води й скільки холодної та яка між ними різниця?

Далі ж можна говорити  багато чого, зокрема й про те, що тепло на Кременчуцькій ТЕЦ утворюється не саме по собі, але внаслідок виробництва електроенергії, коли охолоджують пар, який крутить турбіни генератора.

Але це не має смислу, бо міська влада й наш мер Малецький (дякуємо його раднику, що пояснив) вимагає, аби за гарячу воду, що стосується Кременчукводоканалу, оплачували двічі.

І підсумок з усього - один: Кременчуку з 10 червня, справді, відключать гарячу воду. 40 мільйонів гривень, як того вимагає радник Малецького, енергетики платити не будуть і  двічі за воду, як цього вимагає наш мер, – теж ніхто платити не буде.

А що буде – так це нові й підвищені тарифи на газ, які вводяться в дію у випадку відсутності гарячої води для будинків без лічильників.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись