Новини з 1996 року

У Полтаві, поруч з центром естетичного виховання буде меморіал Симону Петлюрі. А що у Кременчуці?

Олександр Курилов 15 серпня 2020 11:45 220 0

Спеціальна комісія з числа чиновників Полтавської міськради та Полтавської ОДА визначилася з місцем розташування майбутнього меморіалу засновнику української директорії й української державності Симону Петлюрі.

Такий меморіал відкриють в сквері біля обласного центру естетичного виховання. Також поруч з меморіалом буде зроблено спеціальну алею.

Який саме пам’ятник встановлять полтавчанину Симону Петлюрі вирішуватимуть вже після оголошення всеукраїнського конкурсу.

Далі ж слід сказати про приклад полтавчан в цій справі – відновлення історичної пам’яті й розповісти про роль Симона Петлюри в становлення Української  держави в післяреволюційні роки.

Й слід додати, що знаменитий полтавець опікувався не тільки становленням української армії та воював з одночасно з червоними і білими: з більшовиками та денікінцями,

Також він займався місцевим самоврядуванням теж – був керівником Всеукраїнського союзу земств.

Останнє – це про вшанування цих історичних подій у нашому місті.

У Кременчуці теж було багато що цікавого в ті часи, але ставлення наше в цьому випадку – надто перевернуте з ніг на голову.

У нас є пам’ятник балтійським матросом, які у Кременчуці вели в ці роки себе не краще війська Деникіна з його єврейськими погромами – громили тут все поспіль. 

Але у нас немає офіційного пам’ятного знаку присвяченого Нестору Махну, якого ці балтійські матроси, виходці з Архангельської та Костромської губерній переслідували й з армією якого воювали.   І все це було поруч з Кременчуком.

Й зрозуміло, що все це давні часи, бо всі події відбулися рівно 100 років тому.

Й було б непогано, якби другий меморіал, присвячений Нестору Махну, поставити поруч з цим пам’ятником матросам, якщо ми все ніяк не можемо відійти від ідеології вбивчого комунізму.   Так би було історично справедливо. 

Фото з сайту «Зміст» - площа в обласному центрі на якій появиться  меморіал, присвячений Симону Петлюрі

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 144 0
Підняти вітрила! У День міста у Кременчуці пройшов парад вітрильників. ФОТО 181 0
Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 234 0