Новини з 1996 року

У Полтаві на 102-му році життя помер найстарший професор-практик в Україні - Максим Дудченко

Валерія Макряшина 17 вересня 2020 10:15 441 0

Лікар до останнього вів заняття у студентів-медиків.

У Полтаві на 102-му році життя помер найстаріший професор-практик України — доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини № 1 Української медичної стоматологічної академії, полковник медичної служби Максим Дудченко.

Він до останнього вів у студентів семінарські заняття та консультував хворих. Стан здоров'я ветерана погіршився після введення карантину, коли він був позбавлений можливості займатися звичними справами.

До цього медик щодня на роботу і з роботи в будь-яку погоду добирався пішки - два з половиною кілометри в один бік, які долав за пів години. Він ішов, навіть не спираючись на паличку, частіше носив її під рукою, для підстраховки.

Незадовго до смерті Максим Дудченко розповідав, що ніколи не займався спортом, навіть у футбол не грав, що смажена картопля, хліб і молочні продукти — це його улюблена їжа. Він не злякався навіть тоді, коли з ним трапився третій інфаркт, повідомляють "Факты".

«Ну, залишилися рубці на серці. Але це не привід для того, щоб залишок життя провести, лежачи на дивані. Мозок - головніший за серце, — говорив він. - Ось його потрібно тримати в тонусі. Мені допомагає в цьому робота над науковими текстами, підготовка до занять зі студентами».

До речі, за своє життя професор написав понад 300 наукових і науково-методичних робіт, серед них - п'ять підручників і шість монографій. А напередодні 100-річного ювілею видав книгу про свій життєвий шлях і долю країни під назвою «100 років у боротьбі».

Буквально за місяць до смерті Максим Дудченко отримав свою останню нагороду — орден святого Пантелеймона за зразкове служіння суспільству. А в цілому був відзначений 6 орденами і 30 медалями, значна частина з яких — за бойові заслуги.

Він, достроковий випускник Ленінградської військово-медичної академії, разом з Радянською армією пройшов шлях від Курської дуги до Польщі. Починав старшим лікарем полку, але працював і санітаром, і фельдшером, коли виникала така необхідність, дуже швидко був призначений дивізійним лікарем.

Потрапивши в Полтаву на роботу, організував кафедру внутрішніх хвороб у медичному інституті, який пізніше став називатися академією, і понад 30 років завідував нею. У 75 років залишив керівну посаду, залишившись її професором.

Практично всі викладачі вишу — його колишні учні. А його колишні студенти працюють чи не у всіх куточках планети. Син і онук професора теж стали медиками.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 202 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 213 0
На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 371 0