Новини з 1996 року

У Польщі очікують кадрову кризу? Віцемер Бидгоща Штибель приїхав по кременчуцьких робітників

Олександр Курилов 13 листопад 2019 10:32 513 0

Кременчуцькі підприємці вкладають кошти в інфраструктуру Бидгоща, а мешканці міста їдуть працювати в Польщу, де зарплата вища. Зокрема, кременчужани їдуть працювати на вагонобудівний завод у це ж місто, де виробляють потяги "Песо"…

Це міський голова Кременчука сьогодні зустрівся з віцемером польського міста Бидгоща Міхалом Штибелем та Лукашем Крупою – керівником відділу промоції  цього ж міста. Однак наш мер спочатку змусив почекати гостей на свою особу не менше 10 хвилин.

Далі ж - просто розмова нашого чиновника з польським колегою й відповідні прохання Віталія Малецького.

Отже, наш мер про розвиток свого власного бізнесу в Польщі не просив, але зазначив, що мова про дві проблеми.

Перша – це кременчуцькі студенти в Бидгощі, яких направляють із нашого міста вчитися через бізнесові структури.

Друга – це українські робітники в Польщі, зокрема кременчужани.

Точка зору міського голови Малецького – міграція кременчужан у Польщу - справа нормальна.

Вона змушує директорів промислових підприємств протистояти цій міграції й підвищувати своїм робітникам зарплату.  Це вже інша справа, що в нашому місті підвищують зарплату так, що скоро на заводах не буде кому працювати.

Пояснення від польського гостя – в Бидгощі вони займаються створенням інтернет-сторінки для громадян України, що працюють у Польщі, через яку намагатимуться допомогти цим людям.

Гості з Польщі про свої проблеми не говорили, але вони загальновідомі.

Так, США відкривають у листопаді для Польщі безвізовий режим і нині є тільки одне запитання – якщо всі поляки поїдуть на роботу в Америку, то хто працюватиме на їхньому місці?

А працюватимуть наші жителі, зокрема випускники ПТУ й не тільки.

«Ми, як і інші польські міста, є конкурентами із залучення робітників з України і намагаємося зробити так, щоб їхнє перебування в Польщі було комфортним», - зазначив віце-мер Бидгоща.

Інше, що пообіцяв гість, – наступного року співпраці з Кременчуком приділятимуть більше уваги. У 2020-му Бидгощ святкуватиме 100-річчя як став польським містом. Тож наш мер Віталій Малецький зможе поїхати на цей захід.

Також у Бидгощі буде виставка споріднених міст, а до всього представники Польщі хочуть більшої співпраці з нашими професійними училищами…

Далі ж просто запитання – що шукає в нашому місті віце-мер Бидгоща, який у себе відповідає за медицину, але в Кременчуці про неї не згадує.

А відповідь – у довгій розмові наших чиновників  про кременчуцьких «поляків», про кременчуцькі ПТУ, про умови перебування наших студентів…

І пояснення одне – в Польщі через безвіз зі США серйозно стурбовані майбутніми власними кадровими проблемами. І добре, що не дуже далеко є Україна, а в Україні є такі депресивні міста як Кременчук.

Останнє – про медицину. Про неї теж згадали, зокрема про те, що за кошти Бидгоща в нашому місті створили відділення паліативної медицини.  

Тож, можливо, гості нам запропонують створити ще один схожий проєкт, який стосується тієї ж діагностики.    

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1251 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2249 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2865 0